Oyunlardaki iyi taraf olma meselesi bilinen en klişe durumlardan bir tanesidir. Hangimiz istemezdi ki o büyük, devasa güçlere sahip kötü karakterlerden bir tanesi olmayı Overlord bize bu imkanları sağlayan güzel bir yapım. Kötülerin karanlık güçlerini kontrol edebileceğimiz güzide bir oyun. Overlord 2nin hikayesini ünlü İngiliz senarist Terry Pratchettın Mirrors Edge projesinde yer alan kızı Rhianna Pratchett yazmış. Bu sebeple senaryodan beklentilerimiz fazla.

İlk yapımın sonunda gerçek Overlord ile karşılaşıp, zorlu mücadeleyi kazanıyordunuz. Kötülük imparatorluğunun gerçek lordu oluyordunuz. Overlordun öyküsü bu sefer daha farklı. Konu Antik Romada geçiyor. Kötülük lordumuz bu kez Roma İmparatorluğuna karşı.

Kap kılıcı, baltayı!

Yapımda oynanış değişikliğine gidilmiş. Overlord 2de öncekine nazaran daha fazla aksiyon ve mizah unsurlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi karakteriniz üstün güçlere sahip ve gerçek Overlordun yerine geçmiş durumda. Yine yanınızda Minion ordunuz var. Savaşlar bu sefer daha kalabalık geçecek. Çünkü devasa Roma İmparatorluğuna karşısınız. Daha geniş alanlarda daha rahat çarpışmalarda bulunacaksınız. Bu, Overlord 2de gözümüze çarpan en iyi özelliklerden bir tanesi.


"İlk oyunda yönettiğimiz Overlord, bu sefer Roma'ya meydan okuyor."
Aksiyon unsurundaki bir diğer yeni özellik ise Roma şehirlerini yağmalama durumu. Mimari açıdan gelişen Roma şehirlerini yakıp yıkmak herhalde en zevkli iş olsa gerek. Eski oyundaki gibi artık köyleri kaleleri basmıyorsunuz. Daha büyük daha gelişmiş şehirleri talan edebileceksiniz.

Mizahi grafikler

Grafiklerden bahsedecek olursak, yapımcı firma ilk oyunun grafik motorunu biraz daha geliştirip önümüze sunuyor. Bu aslında yapımın ana temasından kopmaması için güzel bir durum. Sonuçta ilk oyunu bizlere sevdiren en önemli unsur yüksek dozajlı espri anlayışı ve mizahi grafikleriydi. Bu kurala sadık kalan yapımcılar, sadece grafik motoru üzerinde değişikliklere giderek, görselliği bir adım daha üst seviyeye çıkarmayı başarmışlar. Yapım çizgi film tadında ilerlediği için biraz fazla renk cümbüşü var. Karakterinizin kötülüklerin lordu olduğu bir yapımda, rengarenk bir dünyayla karşılaşmanız muhtemel. Karşımızda eğlenceli ve bir o kadar da komik bir oyun olduğu için bu durum göz ardı edilebilir nitelikte.

Son sözler..

Overlord 2 ile tekrar bilgisayarlarınızda eğlenceli günlerinize geri döneceksiniz. Daha bol aksiyon ve mizah öğeleriyle donatılmış yapımda Roma İmparatorluğunu yakıp yıkmaya, taş üstünde taş bırakmamaya hazır olun.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 306
favori
like
share