Kocaelispor'un 2.2 trilyonluk borcu yüzünden Türk takımlarının Avrupa kupalarında oynaması tehlikeye girdi. FIFA, "Son kez uyarıyoruz; 20 Haziran'a kadar bu para ödenmezse, Avrupa'da hiçbir Türk takımı oynayamaz" diye yazı gönderdi, ayrıca Kocaeli'nin 6 puanını sildi.

Lazarov'a 270 bin YTL borcu nedeniyle 6 puanı silinen Kocaeli, 20 Haziran'a kadar ödeme yapmazsa Türk takımları Avrupa'da yer alamayacak. Körfez ekibi ise küme düşürülecek.

Kocaelispor'da deprem yaşandı. Körfez ekibinin eski futbolcuları Bulgar Lazarov'a olan 174 bin dolar ile 30 bin İsviçre Frangı (Yaklaşık 270 bin YTL) borcu yüzünden gelecek sezon Türk takımlarının Avrupa kupalarında oynaması tehlikeye girdi. Kocaelispor'u FIFA'nın uyarması üzerine durum Futbol Federasyonu'na bildirildi.FIFA 20 Haziran'a kadar Kocaelispor'dan borcun ödenmesini istedi.

SON KEZ UYARACAK
Futbol Federasyonu ise Kocaelispor'a bu borcun ödenmesi için yazı yazdı ve FIFA talimatları gereği 6 puanını sildi. Futbol Federasyonu 20 Haziran'a kadar borcunu ödemediği takdirde Kocaelispor'u son kez uyaracak ve verdiği süre içinde borcunu ödemezse Körfez ekibini 2. Lig B Kategorisi'ne düşürecek. Kocaelispor'un toplam borcunun 2.2 milyon YTL olduğu bildirildi.

TAKIMLAR TEHLİKEDE
Futbol Federasyonu'nun, Kocaelispor'a yaptırım uygulamaması halinde FIFA tüm Türk takımlarına Avrupa kupaları kapısını kapayacak. Ancak FIFA'nın bu konuda çok katı davranmayacağı ve makul bir süre içinde Kocaelispor'un borcunu ödemesi için yeşil-siyahlı kulübe zaman tanıyacağı ifade ediliyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 503
favori
like
share
termeli Tarih: 06.06.2005 14:41
uyyyyy deme?? :15:
ama her aksiligi iyiye yormak lazim derler dimi, bakin bu sayede FB avrupaya gidipte bizi 0000 cekerek rezil edemez
ömrüm Tarih: 05.06.2005 21:46
Zaten her tarafta sorun cikarmasak olmaz insallah hallederler en kisa zamanda
O.N.C.S Tarih: 05.06.2005 13:47
:6:umarım sorun çıkmaz