Mavi Uçurtma Çocuk Tiyatrosundan - Kaptan Amca ve Tayfası


Zeytinburnu Belediyesi, çocuklarımıza eğlence ve kahkaha dolu yaz armağanları vermeye devam ediyor. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek “Kaptan Amca ve Tayfası” adlı çocuk oyununu rahat koltuklarında seyreden çocuklar, bu güzel ve eğlenceli maceraya ortak olacaklar.

Oyunun baş kahramanı Kaptan Amca bir geminin kaptanıdır. Kaptan Amca bir limanda gördüğü kimsesiz bir çocuğu yanına alır, çünkü kendisi de bir trafik kazasında ailesini kaybetmiş, kimsesiz kalmıştır. Bu çocuk Kaptan Amca’ya hem can yoldaşlığı edecek, hem de gemide ufak tefek işlere bakacak, tayfalık yapacaktır. Fakat bu küçük tayfa Kaptan Amca’nın umduğu gibi uslu bir çocuk değil aksine yaramaz mı yaramaz bir çocuktur. Ele avuca sığmayan bu haşarı tayfanın okula gitme zamanı geldiği halde, o gezmek dolaşmak daha güzel diyerek okula gitmeyi de istememektedir. Kaptan Amca bu yaramaz küçük tayfayla baş edemeyeceğini anlar ve gemideki öğretmen bir yolcudan yardım ister. Oyunun ikinci perdesinde ıssız bir adaya çıkarlar. Çıktıkları bu adada Yamyam Amca’yla karşılaşırlar ve oyun bu andan sonra küçük yaramaz tayfanın uslanacağı bir finale doğru, sürpriz gelişmelerle yol alır.

Mavi Uçurtma Çocuk Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu bu komik, eğlendirici ve bir o kadar da eğitici mesajlar veren “Kaptan Amca ve Tayfası” adlı oyun 28 Haziran 2009 Pazar günü saat 13:00 ve 15:00′te Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde miniklerle buluşacak.Adres:
Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi
Zeytinburnu Meydanı, Semiha Şakir Cad.
Zeytinburnu/İSTANBUL
Tel: 0212 415 58 58

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1064
favori
like
share