Nehir Günlüğü Kitap Özeti - Nehir Günlüğü Kitap Tanıtımı
Kitap özeti
Bazen sanki her şeyin bitmiş gibi geldiği anlar olur hayatta. Ne yapacağını bilemez insan, nereden başlayacağını ya da neye tutunacağını…

Mia için her şey yolunda gitmektedir, ta ki bir gün göğüs kanseri olduğunu öğrenene kadar. Başarılı bir halkla ilişkiler uzmanıdır ve iyi bir evliliği vardır. Göğüs kanseri olmasıyla önce işini kaybeder, ardından da tedavi sonrası eve dönüp yatağında kocasını başka bir kadınla yakalayınca, iyi gittiğini sandığı evliliğinin o kadar da iyi gitmediğinin farkına varır. Mia için artık her şey bitmiştir.

Mia, önceleri balık tutmak için gittiği nehir kenarına bu defa yaşadığı hayattan uzaklaşmak için gider. Arkadaşına büyükannesinden kalan kulübeye yerleşecek, burada saf bir doğa ve unutulmuş bir günlükle karşılaşacaktır. Yıllar önce bu kulübede yaşamış olan Kate Watkins geçmişte sevgilisini öldürmekle suçlanmıştır. Günlüğün sahibinin hayatıyla kendi hayatı arasında kurduğu paralellik, gizemli cinayeti çözmek için duyduğu dayanılmaz istek ve kasabanın insanlarıyla kurduğu şehirdekinden farklı ilişkiler Mia’ya hayata yeniden başlama fırsatı verecek midir?

“İyi işlenmiş, büyüleyici bir kitap.”
Library Journal

“Lirik tarzı ve doğa sevgisiyle ünlü bir yazarın kaleminden çıkan bu duygusal eserde kırgın bir kadın öz saygısını yeniden keşfediyor. Gizem, saplantı, uzlaşma ve birazcık da romantizmi bir araya getiren zarif ve çok katmanlı romanıyla Monroe bir kez daha okuyucularına capcanlı bir doğa tarifi veriyor.”
Booklist

“Çok iyi bir kitap… Hikâye oldukça merak uyandırıcı…”
The Asheville Citizen-Times (NC)

“Dinlendirici, hazine değerinde bir kitap. Monroe gerçekten de kendini aşmış… Çok güçlü bir bağışlayıcılık, arınma ve yeniden doğuş hikâyesi. Kulübenin yanından akan nehir gibi, bu kitabın içinden de canlılık akıyor. İkinci bir şansa inanan–veya en azından inanmak isteyen–her kadın bu kitabı mutlaka okumalı.”
Tattered Cover Book Store (Denver, CO)


“Monroe’nun en iyilerinden biri… Hayranlarının beklentilerini aşmaya aday.”

The News-Herald (Durham, NC)

“Güçlü Güneyli kadınların romanı… Yazarın karakterlere duyduğu sevgi kendini belli
ediyor.”
Publisher’s Weekly

“Son derece canlandırıcı bir kitap.”
Laura Hansen, Bookin’ It (Little Falls, MN)


“Mary Alice Monroe’nun sesi… güçlü ve içten.”

New York Times bestseller yazarı Anne Rivers Siddons

“Mary Alice Monroe, kendi kalbinden okuyucuların kalplerine sesleniyor.”

The Post and Courier (Charleston, SC)

“Hedefini can evinden vuran sofistike kadın dramalarının önde gelenlerinden biri.”

The Best Reviews

“Monroe’nun karakterlerini sıcak ve canlı kılabilme yeteneği ve ortaya duygusal derinliğe sahip bir hikâye çıkarabilme becerisi ona geniş bir okuyucu kitlesi kazandıracak.”

Publishers Weekly

“ Monroe’nun karakterleri o kadar inandırıcı ki okuyucu neredeyse soluklarını hissedebiliyor… Pat Conroy gibi Güneyin hoş seslerini beğenenler yetenekli Monroe’yu da listelerine dâhil edecek.”
BooklistKünyesi
Yazar: Mary Alice Monroe
Yayınevi: Maya Kitap
Çevirmen: Özgür Ayten
Sayfa sayısı: 412
ISBN: 978-605-5675-01-1
Basım tarihi: Temmuz 2009
Kategori: Roman / Öykü

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 490
favori
like
share