Beko Basketbol Ligi'ne yükselen TOFAŞ, Beşiktaş Cola Turka'dan Mehmet Yağmur ve Çanakkale Belediyespor'dan Marko Kolariç'i transfer etti.

TOFAŞ Spor Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren kulüp yönetimi, önceliği iç transfere verdi.

Kulüp, takım kaptanı Can Altıntığ ile Nezih Özbakır, Melih Sevda, Orçun Göllü ve Onat Akış'la yeniden anlaşma sağladı. Takım kadrosunda yer alan Hadi Özdemir ve Rahim Rızvanoğlu ise yeni sezon için serbest bırakıldı.

Dış transfer çalışmalarını da sürdüren kulüp, geçen sezon Beşiktaş Cola Turka kadrosunda yer alan Mehmet Yağmur'la anlaşarak, ilk transferini gerçekleştirdi.

Geçen sezon 34 maçta 21,1 dakika ortalama süreyle görev alan Mehmet Yağmur, ortalama 7,8 sayı, 2,6 asistle sezonu tamamladı.

TOFAŞ, yabancı transferine ise geçen sezon Çanakkale Belediyespor'da çok iyi bir sezon geçiren Marko Kolariç'i alarak başladı.

Geçen sezon TB2L'de 30,7 dakika ortalama süreyle görev yapan Kolariç, maç başına 16,1 sayı, 8,5 ribaund, 1,8 asist ve 2,1 top çalma ortalamasıyla oynadı.

Kulüp, altyapısında yetişen Furkan Eskici, Burak Özer, Doğancan Tokmak ve Uğur Dokuyan'ı da A takım kadrosuna aldı.

Kaynak

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 394
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 30.06.2009 23:18
bjk dan alınan ismi biliyorum çok kaliteli bir isim çok atletik ama çanakkaleden geleni bilmiyorum