Köz ve Salih'ten Yazıtlar

Mustafa Köz'ün yazdığı şiirler ve Adil Salih'in bu şiirler için çizdiği resimlerden oluşan Yazıtlar isimli kitap yakın bir zamanda şiir severlerin ve resim severlerin ilgisine sunulacak.

Şair Mustafa Köz ve Ressam Adil Salih tarafından hazırlanan Yazıtlar isimli kitap çalışmasının tanıtım etkinliği 26 Haziran Cuma akşamı İstanbul Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Mahmut Dikerdem Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kitabın basımından önce gerçekleştirilen tanıtım etkinliği, Sanat Cephesi Dergisi editörlerinden Filiz Ateş'in çalışmayı tanıtan kısa bir açış konuşmasıyla başladı. Konuşmanın ardından söz alan Mustafa Köz ve Adil Salih çalışmanın başlangıç ve gelişim aşamalarını izleyicilerle paylaştılar
Etkinlik kitaptaki resimler, şiirlerin el yazıları ve eskizlerden oluşan bir dia gösterimiyle birlikte, müzisyen Özgür Altunok'un gitarı eşliğinde şiirlerin Cansu Fırıncı ve Fügen Kıvılcımer tarafından seslendirmesiyle son buldu. Etkinliğin ardından düzenlenen kokteyl resim ve şiir üzerine gerçekleştirilen keyifli bir sohbete dönüştü.

Etkinliği gerçekleştiren ekip, kitabın basımı ile birlikte bu çalışmayı tekrar sergilemeyi düşündüklerini belirttiler

Beğeniler: 3
Favoriler: 0
İzlenmeler: 377
favori
like
share