Aydın Uğurlular Kimdir - Aydın Uğurlular Resimleri - Aydın Uğurlular Biyografisi - Aydın Uğurlular Hakkında
Aydın

Aydın (Uğurlular), 1 Temmuz 1966 yılında İstanbul´da dünyaya geldi.

İlk ve ortaöğrenimini ardından Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Bölümü´nü bitirdi.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi´nde yöneticilik üzerine ihtisas yaptı.

Türkiye´de eğitimini tamamladıktan sonra Milano´ya giderek bir süre tekstil üzerine staj yaptı. Stajını tamamlar tamamlamaz Türkiye´ye döndü ve bir dönem tekstil alanında işletmecilik yaptı.

Profesyonel müzik hayatına, yirmili yaşlarda başladı.

Haldun Dormen´in 'Çılgınlar' adlı müzikalinde rol aldı.Bir süre Sezen Aksu´nun vokalistliğini de yaparak müzik sektöründe ismini duyurmaya başladı.

1998 yılında 'Mutlu Yıllar Kuşum' adını verdiği albümünü çıkardı.

Aydın; Sinema, televizyon ve müzik alanında çeşitli projelerle hep gündemde kaldı ve büyük bir hayran kitlesi oluşturdu.

İlk albümüyle geniş kitlelere ulaşma imkanı bulan Aydın, sunuculuğunu yaptığı çeşitli türlerdeki televizyon programlarıyla sahne ışıklarının yansıdığı her alanda yeteneğinin olduğunu kanıtladı ve bu yeteneğin getirdiği başarılarıyla şov dünyasının aranan isimleri arasına girdi.

Sempatik yorumcu, 1998 yılında “Mutlu Yıllar Kuşum” adını verdiği albümüyle kariyerini güçlendirdi. On bir şarkı seslendirdiği albümün prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü ünlü müzik adamı Garo Mafyan üstlendi.


İlk video klip çalışması, sözleri Zeynep Talu Kurşuncu’ya bestesi Garo Mafyan’a ait “Kuşum” adli şarkı için gerçekleştirildi. Parça, hareketli ritimleri ve akılda kalıcı sözleriyle albümün listelerde üst sıralara çıkmasını sağladı.

Aydın, albümde iki de klasik şarkı yorumladı. Yusuf Nalkesen’e ait “Seninle Bir Sonbahar” ve sözleri Ömer Bedrettin Uşakli’ya, bestesi K. Ali Rızabey’e ait “Yıldızların Altında”. Albümün ikinci klibi olan “Vallahi”nin yönetmenliğini ise kendisi yaptı ve bu ilk yönetmenlik denemesiyle bir başka yeteneğini de sergilemiş oldu.

Sempatik sarkıcı, bu albümle birlikte görüntüsünü de değiştirdi ve yıllardır uzun olan saçlarını kestirerek yeni imajıyla da popülaritesini sürdürdü.

Albümde, müzikleri Garo Mafyan’a sözleri ise Seda Akay, Ülkü Aker ve Zeynep Talu Kurşuncu’ya ait olan diğer şarkılar ise şu isimleri taşıyor:

İllallah, Damarımda Kanımsın, Çünkü Sen Alçaksın, Hayat Mı Bu, Sonu Yok Bu Aşkların, Sultan, Mutlu Yıllar

Aydın; sinema, televizyon ve müzik alanında çeşitli projelerle faal olarak sanat yaşamını sürdürüyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1119
favori
like
share
mehmet_gül Tarih: 07.07.2009 09:39
[COLOR="PaleTurquoise"]evet tv programlarında çıkmaya başladı hakında yazılan yazılara söylentilere çok kızmış:80:
eskitoprak Tarih: 07.07.2009 09:12
gecenlerde ortaya cikmisti