Yeni bir yıl, yeni bir Fifa.


Çıkış Tarihi: Sonbahar2003
Yeni bir yıl,yeni bir Fifa... EA her yılki geleneğini bu yıl da devam ettiriyor ve yeni bir Fifa'yı piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor.Fifa bu zamana kadar en çok oynanan ve en çok tepki gören oyunlardan biriydi.Aslında Fifa hiçbir zaman kötü bir oyun olmamıştı.Sadece insanlar yıllardır aynı oyunu oynamaktan sıkılmışlardı.Her yeni oyunda değişenler grafik ve ufak tefek şeylerdi.Acaba bu yıl da başımıza aynı şey mi gelecekti?
Fifa2004 karşımıza ilk defa bu kadar farklı bir oyun olarak çıkıyor.Bunun nedeni de EA'de çalışanların artık insanların bu oyundan sıkılmaya başladığını görmesi.
Oyundaki en büyük değişiklik kuşkusuz yeni eklenmiş olan kariyer modu.Winning Eleven oynayanlar iyi bilirler.Orada Masters diye bir mod vardı.Kariyer modu da Masters modu ile aynı mantık üzerine kurulu.Önce alt liglerden bir takımla,sınırlı bir bütçeyle oyuna başlıyorsunuz.Zamanla siz ve takımınız başarıdan başarıya koştukça süper lige,hatta şampiyonlar ligine kadar bile çıkabiliyorsunuz.Tabii ki bütün bunları aynı kadroyla yapmıyorsunuz.Takımınızı transferlerle güçlendiriyorsunuz ve elbette bu transferler için ihtiyacınız olan şey para.Siz takımınızla başarıdan başarıya koşarken bütçeniz de artıyor.Yani uyduruk bir kadroyla başladığınız bir takımı bir ALL-STARS takımına dönüştürmeniz bile mümkün.Ancak bu epey bir zamanınızı alacak.Bu mod çok ayrıntılı olacak gibi.Hatta yapımcılar sırf bu mod için oyuna bir tutorial bölümü bile eklemişler.
Fifa 2004'te toplam 16 tane lig ve 350 tane de takım bulunuyor.Bütün takımlar en son kadrolarıyla karşınızda olacak.Oyuncuların yürümesi,koşması,şutları,pasları,kafa vurması gibi animasyonları çok gerçekçi olacak.Fifa bu sefer farklı bir oynanabilirlik ile karşımıza gelecek.Takımınıza uygulayabileceğiniz birçok taktik bulunacak.Yapımcıların dediğine göre, Fifa bu yıl oyunculara daha önce hiç vermediği kadar bir zevk verecekmiş.Zaten oyuncuların asıl isteği de bu değil mi?
Stadyumlar ve tribünler daha fazla etkileyici olacak ve tüm stadyumlar birbirinin kopyası olmayacak.Tribünler oldukça coşkulu olacak ve takımlarına destekte bulunacak.Artık maç esnasında hava değişebilecek. Fifa 2004'te parik mod da bulunacak.Bu mod da %99 ihtimalle Winning Eleven'daki Training modu gibi olacak.Bu mod oyunda kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak.
Grafikler her yıl olduğu gibi bu yıl da geliştirilecek.Futbolcular gerçeğinin tıpatıp aynısı olacak.Tüm oyuncuları sadece tipine bakarak tanıyabileceksiniz.Zaten EA grafik konusunda tamamen aşmış bir firma.Merak ediyorum da Fifa2010'da grafikler ne hale gelecek?Fifa2004'te yağmur,kar gibi efektler daha da gerçekçi olacak.Kaleciler daha da geliştirilecek.Topla beraber koşan oyuncu hızından biraz kaybedecek.Bu oldukça gerçekçi bir özellik ve seriye geçen yıl eklenmişti.Tüm oyuncuların her türlü özellikleri oyuna olduğu gibi yansıtılacak.Ayrıca her oyuncunun topa vuruş şekli de aynı olmayacak.Fifa2004 mükemmel grafiklerine rağmen çok yüksek bir sistem gerektirmeyecek.En azından şimdilik öyle gözüküyor.
Oyun PC,PS2,XBOX,Gamecube,PSX ve Gameboy Advance için yapılacak.Maşallah yapımcılar neredeyse her bir alet için oyunu ayrı ayrı yapacaklar.Fifa2004 PC ve PS2 için online olarak oynamayı sağlayacak.Malesef henüz Fifa2004'ün oynanabilir bir demosu yok.
Fifa bu sefer diğer futbol oyunlarından, özellikle de Winning Eleven'dan ders almışa benziyor.Fifa2004 için gerçekten umutluyuz.Oyunun web sitesi şu an açılmış durumda.Görmek isteyenler [url]www.fifa2004.ea.com[/url] adresine girebilirler.Oyunun çıkmasına yaklaşık 4-5 ay gibi bir süre olduğu için yapımcılar tarafından değişiklikler yapılabilir.
Yapılan bu yeniliklerle Fifa2004 PC için yılın en iyi futbol oyunu olacağa benziyor

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 935
favori
like
share