HP'den yeni çevreci teknoloji haberi - HP - Teknoloji Haberleri
HP Çevreye Duyarlılık Konusundaki Liderliğini Kurumların Tasarruf Yapmasını Sağlayan Yeni Bir Teknolojiyle Genişletiyor.Sektöründe lider ürün ve çözümleriyle, kurumların önemli derecede tasarruf etmelerini sağlayan HP, aynı zamanda kurumların çevresel performansını da artırıyor.

Çeşitli ürün tasarımı stratejileriyle, 2011’e kadar 1 milyar kilowatt saat (kWh) elektrik tasarrufu sağlamayı amaç edinen HP, bunun yanı sıra büyük ölçekli kurumlar için, HP Eco Solutions baskı uygulamasını başlattı. Bu uygulama, HP Web Jetadmin Eco Solutions Raporlarını kurumların daha az kağıt ve enerji kullanımıyla tasarruf sağlamalarına yardımcı olan çeşitli teknolojileri bünyesinde barındırıyor.

Kurumlar için rahat, maliyet verimliliği sağlayan ve sorumlu enerji kullanımıyla sonuç veren pratik çözümler sağlama konusunda lider olan HP, sunucu platformlarının sayısını iki katına çıkararak, sektördeki tüm şirketler arasında en yüksek enerji verimliliğine sahip 86 kat daha fazla sunucu platformu sağlıyor.

HP’nin çevreye duyarlılığı konusuna dikkat çeken HP İcra Kurulu Yardımcı Başkanı ve Baş Strateji ve Teknoloji Müdürü Shane Robison, konu hakkında ‘50 yıldan uzun bir süredir çevresel sürdürülebilirlik üzerinde odaklanan HP, şimdi bu konuyu özellikle günümüzün ekonomik ikliminde, müşteriler için daha önemli bir hale getiriyor’ şeklinde konuştu.

Kaynak: Veteknoloji

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 233
favori
like
share