CHP’de Canan Arıtman’ın ‘köken’ iddiasından sonra şimdi de Birgen Keleş skandalı. Keleş: Mayınlı arazileri bölge halkına vermeyin eninde sonunda PKK’nın eline geçer!

NEŞE SARIDOĞAN ANKARA


CHP, Canan Arıtman’ın ‘Ermenilerden Özür diliyoruz’ kampanyasını ‘ifade özgürlüğü’ olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün etnik kökeniyle ortaya attığı iddiayla başlayan ‘faşist’ tartışmasından sonra mayın yasasıyla ilgili Birgen Keleş’in ‘ırkçı bombası’yla sarsıldı. Sabah gazetesi köşe yazarı Mahmut Övür’ün dünkü yazısında anlattığı konuşma, CHP’liler tarafından da doğrulandı. Mayınlı arazilerin temizlendikten sonra bölge halkına verilmesini savunan CHP’nin İstanbul milletvekili Birgen Keleş’in konuyu tartışan Parti Meclisi’nde temizlenen arazilerin bölge halkına verilmesinin doğru olmayacağını, eninde sonunda arazilerin PKK’nın eline geçeceğini iddia etti. Keleş, Yunanistan’daki uygulamadan örnek vererek, ‘Orada alınan karara göre, Yunanistan vatandaşı dahi olsa Helen soyundan gelmeyenlere verilmedi. Biz de aynısını yapmalıyız’ dedi. Keleş’in sözleri şok etkisi yaratırken, Güneydoğulu üyeler tepki gösterdi. Parti Meclisi Üyesi Mahmut Duyan, star’a olayı doğrulayarak, ‘Talihsiz bir konuşmaydı. Ben de Kürdüm, bununla iftihar ediyorum ama PKK’ya karşıyım.

Oradaki insanlar illa Kürt diye hepsi PKK’lı mı olacak? Bu çok yanlış bir anlayış. Ablamız diye saygı duyuyorduk, ama konuşmasını yakıştıramadık’ dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 459
favori
like
share
Gundii Tarih: 05.07.2009 11:14
........
ADALI Tarih: 02.07.2009 12:29
Sana katılıyorum kardeşi.Türkiyede PKK sorunu var diye bütün Kürt kardeşlerimizi botansiyel suçluymuş gibi göstermek ahlaki değildir.İşte asıl ihanet budur.