Children of Misisippi - Children of Misisippi Kimdir - Children of Misisippi Biyografisi

Children of Misisippi, 2006 yılında Mustafa Cihan Özer, Halil Coşgun ve Yunus Erkam Yılbat tarafından Ankara'nın Yenimahalle ilçesine bağlı Demetevler'in Lalegül Mahallesi'nde kurulmuş bir müzik grubudur. Grup kurulduğu günden bu yana her zaman hayattan bunalmış insanları biraz olsun neşelendirmek,dertleri unutturmak için tamamen komediye dayanan ve kendilerinin bulmuş olduğu Misisippi Halk Müziği türünde eserler verdi.

Grubun bir diğer değişik yönü de oldukça zıt yönlü insanların birleşerek aynı alanda çok iyi eserler vermeye çalışmasıdır.Örneğin,grup üyelerinden Cihan koyu bir metal dinleyicisi olduğu hâlde Halil rap,hip-hop gibi tarzlar dinlemektedir.

İsminin kökeni

Grubun adına bakıldığında ilk başta Melodic Death Metal grubu Children of Bodom'dan esinlenilmiş gibi gelse de böyle bir şey yoktur.

Grubun adının hikâyesi şöyledir:

Grubun kurulduğu gün büyük bir isim arayışına girilmiştir.Bir çok isim düşünülmüş fakat hiçbiri beğenilmemiştir.En son bir Elvis Presley hayranı olan Erkam,Elvis'in doğduğu şehir Mississippi'den yola çıkarak "Children of Misisippi"yi üretmiştir ve grup ismini bundan almıştır.

Müzik tarzı

Children of Misisippi kendilerinin buldukları Misisippi Halk Müziği tarzında eserler vermektedir.Bu müzik tarzı tamamen insanları güldürecek,bazen saçma sözlere dayalıdır (Baknız: Geyik muhabbeti).Kullanılan müzik aleti önemli değildir,ses çıkaracak her şey hatta tencere,tava,sehpa,kupa bile kullanılabilir ve Children of Misisippi kullanmıştır da.Çoğu zaman şarkılar doğaçlama olarak çalınır ve kaydedilir.Bu yüzden de notalarını çıkartmak çok zordur.

Ayrıca .C.o.M.'un neredeyse her şarkısında ya şarkının başın da ya da şarkının sonunda yine "geyik muhabbeti" tadında bir giriş ya da bitiş mevcuttur.

Grup üyeleri

Gruptaki elemanlar şu an için Mustafa Cihan ÖZER ve Halil COŞGUN'dur.Yunus Erkam YILBAT grup içinde yaşanan sorunlardan dolayı .C.o.M.'nin yedi şarkısında yer aldıktan sonra gruptan ayrılmıştır.YILBAT şarkılarda geri vokal ve saz ile yer almıştır.

Grupta şu an için Mustafa Cihan ÖZER ritim tutacak şekilde vurunca ses çıkaran aletleri kullanmakta,Halil COŞGUN ise saz,gitar gibi telli çalgılar ile flütleri çalmaktadır ve aynı zamanda geri vokal yapmaktadır.

Notlar

1. Grup 6 Eylül 2006'dan beri 10 şarkı kaydı yapmış ve bu şarkıları MSN Messenger üzerinde ilk olarak arkadaşları ile paylaşmış daha sonra da bazı forumlarda yayınlamıştır ve yakında Myspace'te yayınlayacaklardır.
2. Grup müzik kayıtlarını Sony Ericsson K750i ve Sony Ericsson W810i ile yapmaktadır.
3. Grubun şu an için çıkan hiçbir albümü bulunmamaktadır ve işlerini amatör olarak sürdürmektedir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 614
favori
like
share