Antalya Film Festivali 2009

46. Antalya Uluslararası Film Festivali 10 - 17 Ekim’de düzenlenecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın organize edeceği 46. Antalya Uluslararası Film Festivali, 10-17 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak. Antalya’yı kucaklayan, Türk sinemasına sarılan, yüzünü dünya sinemasına dönen, uluslararası bir film festivali için çalışmaların hızlandığını belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, festivalin belirli bir kesimin değil, ‘halkın festivali’ olacağının altını çizdi.

Son dört yıldır aynı tarihlerde ayrı festivaller gibi algılanan uluslararası ve ulusal film yarışmaları bundan böyle “Antalya Uluslararası Film Festivali” çatısı altında gerçekleştirilecek. “Avrasya” tanımına uymayan program içeriğinin yarattığı kavram kargaşasından kurtulmak ve Festivali daha geniş bir yelpazeye açmak adına bu sınırlama kaldırıldı. Yeni düzenlemeye göre, yarışmalar ulusal ve uluslararası olmak üzere iki bölümde yapılacak, tüm yarışmalarda da “Altın Portakal” ödülleri verilecek.

46. Antalya Uluslararası Film Festivali çerçevesinde, Ulusal Yarışma ve Uluslararası Yarışma’nın yanı sıra, Ulusal Belgesel Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması da yer alacak.

Festivalde, Akdeniz ve Avrasya Sinemalarına da özel bölümler ayrılacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 253
favori
like
share