Üçnoktabir - Üçnoktabir Kimdir - Üçnoktabir Biyografisi

Üçnoktabir,Türk Rock müzik grubu. Üçnoktabir 2002 yılında kuruldu.Her pazartesi Beyoğlu-Mojo`da çalan grup simdiye kadar Bursa, Eskişehir ve İzmit`te, aralarında Boğaziçi, Koç, İstanbul, Sabancı ve Işık`ın da olduğu üniversitelerde, İstanbul`daki belli başlı pek çok barda konserler verdi; 2004 yılında ise Pink`in ön grubu olarak sahne aldi. Albüm kayıtlarını sürdüren üçnoktabir, yönetmenliğini Serdar Akar`ın, müziklerini ise Selim Demirdelen`in yaptığı Barda adlı filmdeki bazı parçalari düzenledi ve filmde bir sahnede çaldı.

İlk ismi Spitney Beers olan grup ilk başlarda 5 kişilik ekiple kuruldu.Barış Ertunç,Cenk Turanlı ve Mehmet Demirdelen grubun ilk kadrosundan bugüne kalan isimler.Grubun kuruluşundan kısa bir süre sonra solist değişti ve yerine Melis Danişmend geldi.Bu arada diğer gitarist de gruptan ayrıldı.Böylece bugünkü kadro meydana geldi. Grup,albüm yapma kararı alınca isimlerini üçnoktabir olarak değiştirdi. Grup yaptığı coverlarla dikkat çekiyor. 2009'un Nisan ayında grup dağıldı.

Grup Üyeleri

1. Melis Danişmend (vokal)
2. Barış Ertunç (gitar)
3. Cenk Turanlı (bass)
4. Mehmet Demirdelen (davul)

Katıldığı Organizasyonlar

Grubun, verdiği konserlerin yanı sıra bazı festival ve organizasyonlarda da görev almıştır. 2007 yıllında Rock'n Coke, 2007 ve 2008 yıllarındada Patlican Konserleri son olarakta 2007 yılında Trend Show bunlardan başlıcalarıdır. Barda filminin Dediler ki şarkısı hem filmde canlı performans hem de dediler ki şarkısını çok güzel yorumlamışlardır.

Albümler

* Sabaha Karşı (albüm) (2007)

Single'lar

* Dediler ki (2006)

Video klipler

* Değişmem
* Ölmeden Ünlü Olsam
* Bahçe
* Dediler ki

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 724
favori
like
share