Iğdır Kitap Okuma Kampanyası - Kitap Okuma Kampanyası - Iğdır OkuyorDüzenli okuma alışkanlığının giderek azaldığı ülkemizde öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Valiliğimıizce "IĞDIR OKUYOR" sloganıyla kitap temin etme ve okuma kampanyası başlatmış bulunuyoruz.
" Bu kampanya kapsamında hedefimiz, ülkemizin en doğusunda yer alan İlimizde ekonomik açıdan fakir ve dar gelirli öğrencilerimizi kitapla buluşturmak ve onlara okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla "Her öğrenciye Bir Kitap" parolasıyla Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli, Türk ve Dünya Edebiyatı klasiklerinin de yer aldığı 100. temel eser den oluşan 50.000 kitabı satın almak süreriyle tüm okullarımıza dağıtmak ve bu kitapların okunmasını sağlamak amacıyla 26.04.2007 tarihinde başlatılmış olup bu çerçevede hedeflenen 50.000 bin kitap yapılan çalışmalar ve yazışmalar sonucu ekli listede adı belirtilen kurum ve kuruluşlardan toplam 23.778 adet kitap bağış yapılmış ve yine kitap alımında kullanılmak üzere 28702384-5002 nolu T.C.Ziraat Bankası hesabına hayırseverler tarafından 1,740. Ytl para yatırılmıştır. Bu çalışmalar sonucu 23.778 öğrenciye kitap dağıtılmış olup İğdır Okuyor projesi genişletilerek toplumun her kesimine yaygınlaşırına, çalışmaları devam etmektedir.Resmi yazılı duyurumuz aşağıda yayınlanmaktadır.


T.C.
IĞDIR VALİLİĞİ
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bir ülkenin gelişmişlik göstergelerinden birisi; bilime, sanata, kültüre ve genelinde kitaba verdiği önemdir. Bir toplumun bireyleri, kitap satın almak için kaynak ayırmaya, halk kütüphanelerini kullanmaya veya yeni okuma kampanyaları geliştirmeye eğilimli değilse, bu toplumun çağa uygun gelişmişlik düzeyini yakalaması da çok bozuktur.

Biz de bu gerçekten hareket ederek, düzenli okuma alışkanlığının giderek azaldığı ülkemizde öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, bu yolla onları, düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapan ve tartışan, analitik düşünen, sentez yapan bireyler olarak yetiştirmek ve İlimizdeki tüm bireylere ömür boyu okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Valiliğimizce "İĞDIR OKUYOR" sloganıyla kitap temin etme ve okuma kampanyası başlatmış bulunuyoruz.

Bu kampanya kapsamında hedefimiz, ülkemizin en doğusunda yer alan İlimizde ekonomik açıdan fakir ve dar gelirli öğrencilerimizi kitapla buluşturmak ve onlara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla "Her Öğrenciye Bir Kitap" parolasıyla Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli, Türk ve Dünya Edebiyatı Klasiklerinin de yer aldığı 100 Temel Eser'den oluşan 50.000 kitap'ı satın almak suretiyle tüm okullarımıza dağıtmak ve bu kitapların okunmasını sağlamaktır.

Kampanyamıza göstereceğiniz duyarlık ve vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür eder, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tespit edilen kitaplardan kaç adet alabileceğinizi bildirmenizi rica ederim.

S.Saffet KARAHİSARLİ IĞDIR VALİSİ

İRTİBAT:
Cemil TAŞKIN
Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü
Cep: 0505 210 32 00
Tel: 0476 227 6619 ( 111 )
E-mail: [email]taskin_76@hotmail.com[/email]Banka Hesap Nosu :
T.C. Ziraat Bankası Iğdır Şubesi
28702384 -5002 YTL Hesabı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 618
favori
like
share