Kilimli Kabotaj - Kabotaj Bayramı Kilimli - 2009 Kilimli KabotajKilimli beldesinde, 12. Uluslararası Kilimli Kültür Sanat Spor ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri bugün başlayacak.

Etkinlikler kapsamında, bugün; Kilimli Liman mevkisinde yüzme, kürek, motor, yağlı direk ve ördek yakalama yarışmaları yapılacak, çeşitli gösteriler gerçekleştirilecek.

4 Temmuza kadar sürecek festivalde, Volkan Konak, Öykü-Berk ve Hatice'nin yanı sıra yerel sanatçılar konser verecek, gezi ve gösteriler yapılacak, tiyatro oyunları sahnelenecek.

Yoğun ilgi görmesi beklenen festivalin ikinci gününde TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın da Kilimli’ye gelerek festivale katılacağı öğrenildi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1678
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 05.07.2009 00:20
kilimli beldesini biliyorum güzel bir belde
Pedaliza Tarih: 01.07.2009 23:56
12. Uluslararası Kilimli Kültür Sanat Spor Festivali ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri bugün de yoğun programlarla devam edecek. TBMM Başkanı Köksal Toptan bugün festivale katılmak üzere Kilimli’ye geliyor. Gün boyunca çeşitli etkinliklerde devam edecek olan festivalde akşam da ünlü sanatçı Volkan Konak tarafından halk konseri verilecek.

Festivale büyük ilgi

Öte yandan Kilimli Festivali ve Kabotaj Bayramı etkinliklerine vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösteriliyor. Kilimli Belde halkının yanı sıra Zonguldak Merkez ve ilçelerden festivale katılan vatandaşlar Kilimli’de nüfusun bir anda artmasına neden oldu. Öte yandan Kilimli Belediyesi tarafından festivalin anlamına uygun olarak geçmesi için yoğun hazırlık yapılıyor ve önlemler alınıyor.