Aman Boşver

Bu günlerde "aman boşver" demeye başladım.Ne çok kullanır olmuşum bu kelimeyi. Umursamazlıgım tavan yapmış. Dost sohbetinden aklımda kalanlar:

_ Degiştin sen
_......
_ Gerçekten
_ nasıl?
_ Sakinleştin, sana bir sıkıntımı anlatıyorum, tebessüm ederek bumu derdin diyorsun. Bak yine güldün.
_ Büyüdüm...
_ Büyüme...

İçim de fırtınalar koparttım. Öyle zamnlar oldu ki günlerce sorguladım. Sabahlara kadar oturup meydana çıkıp, ahkam kesenlere baktım. Ne olacak bu ülkenin hali diye karar kara düşünmeye başladım.
Sahi ne olacak bu ülkenin hali...

"Hz. Ömer, sessizce Hz. Muhammed (s.a.v.) dinlenmekte olduğu odaya girer ve bir an çevresine göz gezdirir.
Tavana asılmış kuru bir deri bir torbanın içinde bir kaç kg. arpa,duvara dayalı bir kaç ağaç yaprağı ve yerde Hz. Muhammed (s.a.v.) in üzerinde uyumakta olduğu hurma lifinden örülmüş kaba bir hasır.

Bu manzara karşısında ağlamaya başlayan Hz. Ömer in hıçkırıkları O nu uyandırır.
kalkınca hasırın vücüdunda iz yaptığını, kan oturduğunu gören Hz. Ömer ise omuzları sarsıla sarsıla ağlamaya başlar. Hz. Muhammed (s.a.v.) hayretle sorar.

- Ey Hattab Oğlu . neden ağlıyorsun .?
-" Ey ALLAH ın Elçisi! İranlılar kisralarını saraylarda yaşatırken, bizanslılar kayserlerini lüks ve ihtişama boğmuşken sen ki ALLAH ın Elçisisin. İzin ver, bizde seni...

Maksat anlaşılmıştır, ALLAHın elçisi, gelecekteki halifesinini sözünü hüzünlü bir tebessüm, tatlı bir el işaretiyle keser ve

" Bu dünya hayatı bir eğlenceden ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. keşke bilmiş olsalardı" (ankebut-64)

ayetini okuduktan sonra ekler :


- İstemez misin Ey Ömer! Dünya onların olsun Ahiret Bizim "

Dünyanın üstüme geldigi anlarda hep bunu hatırlıyorum. Bazen becerebiliyorum bazen degil.Hiç ümitsizlige kapılmıyorum "Her şey güzel olacak"diyorum. ya Da dünya onların olsun diyerek susuyorum.
Büyüdüm mü?
hayır

sadece S U S T U M...!!!

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 351
favori
like
share
savas244 Tarih: 03.07.2009 02:14
emeğinize sağlık
ultimatom Tarih: 03.07.2009 01:04
Emeğine sağlık çok güzeldi ...