Maskeler Ve Cİlt Yapıları - Makyaj Ve Güzellik Sırları

Çikolata Maskesi: (tüm ciltler için) 1/2 fincan kakao 4 yemek kasigi krema 3 tatli kasigi süzme peynir 1/4 fincan bal 3-4 tatli kasigi yulaf ezmesi 3 tatli kasigi olgun avokado.

Sebze Maskesi: (yagli ciltler için) 1/4 soyulmus çekirdekleri çikartilmis domates püresi 2 tatli kasigi yogurt 2 tatli kasigi aloe jel 3-4 tatli kasigi yulaf ezmesi 1 tatli kasigi rendelenmis salatalik 2 rendelenmis nane yapragi.

Tutti Frutti: (kuru ya da çatlamis ciltler için) 1 fincan püre haline getirilmis muz seftali kavun karpuz bögürtlen çilek karisimi 2 yemek kasigi krema 2 tatli kasigi süzme peynir 1 tatli kasigi esmer seker 1/2 tatli kasigi kuru ada çayi 3-4 tatli kasigi yulaf ezmesi.

DURULAYIN: Cildinizde kuruyan masaaai çikarmak ustalik ister. Masaaai kaldirmadan önce cildinizi nemlendirmek için ilik bir bezle hafifçe ovalayin.
NEMLENDİRİN: En iyi nemlendiricinizi parmak uçlarinizi kullanarak yüzünüze uygulayin. Daha sonra göz kreminizi de serçe parmaginizla yavasça sürün. Bütün bu islemlerden sonra disari çikmak istiyorsaniz; sürdügünüz kremlerin günes isinlarina karsi koruyucu etkisi olmalıdır.

CiLT TiPLERi
NORMAL CİLT: Görünümü seffaf gözenekleri kapali lekesiz ve problemsiz bir cilt. Hafif bir bakimla dogal güzelligini korur. Kullanilacak ürünler: Süt tipi temizleyici alkol orani normal bir tonik ve su içerikli hafif bir nemlendirici.

KARMA CİLT: Alın burun ve çene yaglidir. Yani yüzde T seklinde bir yaglanma görülür. Yagli olan kisimlarda siyah nokta yag butonlari açik gözenekler bulunabilir. Yanaklardaki gözenekler ise kapalidir. Kullanilacak ürünler: Süt tipi temizleyici düsük alkollü tonik cildin durumuna göre nemlendirici ve eger gerekiyorsa göz çevresi için krem.

KURU CİLT: ince bir üst deriye sahip gözenekleri ufak ve kapali cilt. Ancak yag salgilanmasi normalin altinda oldugu için görünümü mattir ve pul pul kalkmalar görülür. Cilt gergindir fakat çabuk kırışır. Kullanilacak ürünler: Süt tipi temizleyici alkolsüz tonik yag içerikli nemlendirici besleyici gece kremi göz çevresi kremi ve nemle yag depo edici maskeler.

YAGLI CİLT: Görünümü parlak ve yağlı gözenekleri açik bir cilt tipi. Gözeneklerin içi genellikle dolu siyah noktalı ve sivilceli olabilir. Yağlı cildin akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programi uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler: Jel tipi temizleyici alkollü tonik su içerikli nemlendirici ve sarkmayi önlemek için temizleyici ve sikistirici maskeler.

EGER YAGLI CiLT SİVİLCELİYSE: Sivilce siyah nokta ile kapalı olan gözeneklerden fazla yağ salgısının dışarı çıkamayıp olduğu yerde birikmesiyle oluşur. Yağlı ciltlerde kullanılacak ürünlerin özenle seçilmesi şarttır. Kullanılacak ürünler: Antiseptik sabun (kükürt kafur katran içeren ürünler).

EGER YAGLI CİLT HASSAS iSE: Genişlemiş gözenekler zaman zaman kırmızı lekeler görülür. Hassasiyetinden pul pul kalkabilir. iç ve dis etkenlere karsi duyarlidir. Kasinti ve yanma görülebilir. Kullanılacak ürünler: Süt tipi temizleyici kesinlikle alkolsüz tonik alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz yapisi oldugu için su içerikli hafif nemlendiriciler.

OLGUN CiLT: Hücrenin yasam ritminin yavaşlaması sonucu oluşan bir cilt tipidir. Ölü hücreler kat kat yığılarak sonuçta cilde kaba bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin daha yavaş çalışmaları ise derin çizgilere ve gevşemeye neden olur. Sürekli bir nemlendirici kullanılmazsa deri kurur ve kırışır. Kullanılacak ürünler: Kipozom ve vitamin E içeren kremler alkolsüz tonik alerji giderici kremler ve genelde cildin susuz bir yapısı olduğu için su içerikli hafif nemlendiriciler. cildinizi koruma özelliği olmasına dikkat edin.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 361
favori
like
share