Freeraser - Dosyaları geri dönüşümü olmayacak şekilde silmeTanıtım:
Bilgisayarınızdaki bir dosyayı silmeniz, ardından geri dönüşüm kutunuzu boşaltmanız, ve hatta tüm sürücünüze format atmanız veya partisyonunu silmeniz dosyalarınızın tamamen silindiği anlamına gelmez. Piyasada bulunan birçok programla silinen bu dosyalar kolayca geri getirilebilir.

Hassas, önemli, gizli dosyalarınızın, şirketinizin özel ve gizli bilgilerinin, önemli yazışmaların siz sildikten sonra bir başkası tarafından geri getirilip erişilebilmesi size büyük sorunlara yol açabilir.

Freeraser bu sorunu önlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe destekli bir program. Bu program ile sileceğiniz dosyalar güvenli bir şekilde silinecek ve bir daha geri getirilemeyecektir.

Programın 3 farklı silme modu vardır. Bunlar "Hızlı", "Güçlü" ve "Aşırı" şekilde adlandırılmıştır. "Hızlı" yok etme seçeneği tek aşamalı ve kısa süren bir işlemdir. "Güçlü" yok etme seçeneği, 3 farklı seviye kullanarak daha güvenli bir şekilde dosyayı yok eder. "Aşırı" seçeneği ise aşırı titiz kullanıcılar için yapılmış :) tam 35 seviyede dosyayı yok eden ancak çok uzun bir süre isteyen bir yok etme seçeneğidir.

Programın kullanımı çok kolay. Kurduktan sonra sistem tepsinizde (sağ alt köşe) simgesi belirir. Simgeye sağ tıkladığınızda menülerine ulaşabilirsiniz. Sol tıkladığınızda ise silme kutucuğu ekranınızda belirir. Silmek istediğiniz dosyaları bu kutuya sürükle-bırak yaparak taşıdığınızda ve çıkan onay kutusunda "Evet"e bastığınızda dosya güvenli bir şekilde yok edilir.

Menülerinden programın yok etme metodunu (varsayılan: Hızlı) seçebilir, görünümle ilgili bazı ayarlara erişebilirsiniz.

Program kurulumda ve ilk kullanımda İngilizce olarak karşınıza çıkar. Türkçeleştirmek için sistem tepsisindeki simgesine sağ tıklayıp
System > Languages menüsünden "Türkçe"yi seçiniz.

Program küçük boyutu, ücretsiz, Türkçe destekli ve işlevsel olması ile her bilgisayarda bulunması gereken başarılı bir uygulamadır.


Sürüm : 1.0.0.23
Boyut : 1.9 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista
Üretici Firma : Codyssey.com


Freeraser Download:
Buradan indir

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1005
favori
like
share