Nino Varon - Nino Varon Kimdir - Nino Varon Biyografisi

Nino Varon, (d.1944, İstanbul), müzisyen, yapımcıKışları İstanbul’da yazları ise Büyükada’da yaşayan bir ailede büyüyen Varon'un 13 yaşında geçirdiği hastalık yüzünden saçları dökülmüştür. Liseyi Saint Michel’de tamamladı. Üniversiteye gitmeyi hiç düşünmediğini söylemiştir. Askerliğini yaptıktan sonra müzik hayatına atıldı.

Aile yaşamı

1970 yılında nişanlısından ayrıldığı için yazdığı "Bu akşam çok efkarlıyım, kalbim neden kan ağlıyor, bunu bir bilsen sevgilim..."onun önünü açan parça olmuştur. Yurt dışına gidip geldikten sonra daha önce tanıdığı en iyi arkadaşının kardeşi Jenny ile 1973 yılında evlendi. 1974 yılında bir oğulları olmuştur. 1995 yılında sonra Büyükada'ya yerleşti ve bir nevi emeklilik hayatı yaşamaya başladığı. 2005 yılında ise karısı Jenny'yi kaybetti.


Mesleki yaşamı

Askerlikten döner dönmez dönemin büyük orkestrasına sahip Şerif Yüzbaşıoğlu ile görüştü. Gitarist arayan Yüzbaşıoğlu "Biraz çalışman lazım" dediği için morali bozulduğundan babasının arkadaşı olan Odeon’un genel müdürünün teşviki ile 23 yaşında Odeon'da müzik hayatına başladı.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1143
favori
like
share