X-Box'ın harikası bu sefer PC'de.
Çıkış Tarihi:27 Haziran 2003
X-Box'ın çıkışının yanında en çok beklenen oyun şüphesiz Halo'ydu. Oyun çıkmadan önce o kadar çok kendinden bahsettirmişti ki, çoğu insan sırf bu oyun için bir x-box aldı. Keşke bu insanlar azıcık daha sabredip oyunun PC versiyonunu bekleselermiş. Evet yanlış duymadınız, x-box'ın efsanevi oyunu Halo pek yakında bilgisayarlara çıkıyor.
Covenant isimli bir uzaylı ırkı, evrendeki tüm insanları yok etmek için yola çıkar. Yollarına çıkan tüm insanları yok ederek ilerleren Covenant'ların Dünya'ya gelmeleri yakındır. Tam bu sırada bir gurup özel asker Dünya'dan insan ırkını kurtarmak için yola çıkar. Bu askerler seyahatleri sırasında bir gezegene çakılırlar. Halo adındaki bu halka biçimli gezegen, çok uzun zaman önce başka bir uzaylı türü tarafından inşa edilmiştir ve bilinen tüm ırklardan çok daha ileri bir teknolojiye sahiptir. Konusu klasik insan-uzaylı savaşı gibi görünse de Halo, benzer türden oyunlarla kıyaslanınca ön plana çıkıyor. Çünkü yapımcılar Halo'yu öyle güzel hazırlamışlar ki oyundan çok film gibi olmuş. Bu da konusunu daha ilgi çekici hale getiriyor. Kanımca oyundan çok senaryosuna ağırlık verilmiş olan oyunlar insana daha çok zevk veriyor.
Normalde bir konsoldan direkt olarak bilgisayara geçirilmiş olan oyunlar kötü olur. Ancak Halo, aynı konu ve bölümler ile PC için yeniden yapılıyor (tıpkı Medal of Honor: Allied Assault gibi.). Ancak silahlar, bölümler vs. herşey orjinalliğini koruyacak. Oyunda birçok silah ve kullanılabilir araç seçeneğiniz olacak. Tabii bir o kadar da uzun ve kaliteli bölümde cabası. PC sürümü için oldukça kapsamlı bir multiplayer kısmı hazırlayan Bungie Studios, Halo'yu internet üzerinden Deathmatch, Team deathmatch ve Capture the Flag modlarda oynama olanağı sunacak.
Halo'nun grafikleri küçümsenmeyecek cinsten. Günümüzdeki grafik motorlarının kullandığı neredeyse tüm teknolojiler bu oyunda da mevcut. Ayrıca "Behind Scenes" tarafından yapılan arkaplan müziklerden birkaçını dinleme fırsatınız olursa "yeni gezegen araştırma (:P)" oyun ve filmlerinde bu tür müziklerin kulanıldığını siz de fark edeceksiniz.
Her ne kadar firmanın yaptığı açıklamalar oyunun kendi türünde bir ilk olduğunu söylese de, oyunun alıştığımız türde bir FPS oyunu olacağını gösteriyor. Ancak bu gerçek oyunun x-box için bir ilk olduğu özelliğini etkilemez.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 374
favori
like
share