Yu-Gi-Oh Çizgi Film Kahramanı - Yu-Gi-Oh - Çizgi Film Kahramanı

Adı:Yugi Muto ''King of Games''
Adı(JP):Yugi ''King of Duelists'' Mutou
Yaş:16
İş: Düelist/Öğrenci
Konum:King of Games/Lise
Cinsiyet:Erkek
Saç:Sarı-Siyah-Mor
Göz:Mor
Boy:1.67
Kilo:52
Amaç:En iyi dostunu bir kez daha görmek
Dublaj:Dan ''Yu-Gi-Oh'' Green
Dublaj(JP):Kazama Shusuke


Özet

Yugi adındanda belli olduğu gibi animenin baş kahramanıdır.Yugi herşeyiyle düello yapar ve kartların kalbine inandığı için genellikle kazanmıştır.Kazanamadığı durumlarda ise bazı etmenler yüzündendir.Yugi büyükbabası ile birlikte yaşamaktadır.Yugi eskiden yalnız bir çocuktu ve hiç arkadaşı yoktu ama milenyum puzzle'ını bulduğu gün puzzle'ı tamaladıktan sonra bir dilek diledi.Lütfen bana iyi arkadaşlar ver.Ve dileği gerçek oldu anime boyunca hep yanında olan dostlara sahip oldu.Ama biri vardı ki ona arkadaştan çok daha yakındı.Yugi ile bir takımdı.İkiside birbirini kollardı.ve bu sayede yugi oyunların kralı olabildi.Peki o kim diyorsanız.....aşşağıya bakın


En Sevdiği Kart: Dark MagicianAdı:Atem ''Yami Yugi/Yu-Gi-Oh/Pharaoh''
Adı(JP):Atemu ''Yami Yugi/Yuugioh/Mo Hitori No Boku''
Yaş:Bilinmiyor
İş:Pharaoh
Konum:Pharaoh
Cinsiyet:Erkek
Saç:Sarı-Siyah-Mor
Göz:Mor
Boy:1.71
Kilo:52
Amaç:En iyi dostunu bir kez daha görebilmek
Dublaj:Dan''Yu-Gi-Oh'' Green
Dublaj:Kazama ShunsukeÖzet

Atem Yugi'nin kardeşi gibidir.Her zaman aynı zamanda aynı yerdedirler çünkü aynı vücuttalardır.İnanılmaz bir cesareti ve gücü olan Atem 5000 yıl önce mısır yok olmasını önlemiş ve 5000 yıl sonra Yugi ile birlikte Gölge oyunlarının yeniden dünyaya gelmesini önlemiştir ama en sonunda ayrılmak zorunda kalmışlardır.

D3Vil Arkadaşımızın Yorumu

Bedenin ikinci ruhu Kral Yami'dir 5000 yıl önce yaşamış kral Yugi'nin milenyum eşyalarından biri olan milenyum bulmacasını tamamalamasıyla Yugi'nin bedeninde tekrar ortaya çıkmıştır onlar hem ortak hem de kardeş gibidirler.Yugi Yami olunca hem ruhlar değişir hemde Yugi'nin boyu uzar ve saçı değişik bir hal alır.Yami Yugi ile kardeş gibidir uzun zaman birlikte savaştıktan sonra en sonunda Yami geçmişini tamamen öğrenince artık gitmesi gerekmiştir ve son bölümde Yami ve Yugi birbirlerine karşı düello yapmışlardır.Yapma nedenleri Yami'nin 5000 yıl sonra ruhunun milenyum bulmacasının içinden kurtulması içindir.Eğer Yugi kazanırsa Yami'nin ruhu serbest kalacaktı Yami kazanırsa ruhu bir 5000 yıl daha bulmacanın içinde kalacaktı.Yami her ne kadar en güçlü 3 kartıda çağırsada Yugi Yami'yi yenmiştir.


En Sevdiği Kart: Dark Magician
Adı:Mokuba Kaiba

Mokuba Seto'nun küçük kardeşidir.Mokuba her ne kadar Seto kadar hrslı olmasada ona yakındır.Yugi'nin o tam ölecekken yardım ettiğini hiçbir zaman unutmamıştır.

Adı:Dartz

Dartz 4. sezon'un kötüsü olarak bilinir ve Paradice organizasyonun sahibidir.Amacı tüm düello canavarlarını kontrolü altına almak olsada kendine köle yaptıkları bunu anlayamaz.Dartz herşeyin kötülüğünü ''Seal of Orichalcos'' kartı ile yaymıştır bu kart kullanıldığında kaybeden kişi düello ile birlikte ruhunuda kaybeder 4.sezonun sonunda dartz ortaya herşeyi kontrol etmesini sağlayacak ejderhayı çıkarmıştır ama Yugi ve en güçlü 3 kart sayesinde başaramamıştır.


Adı:Ishuzu Ishtar

Ishuzu Marik'in kız kardeşidir ve Marik'in amacını bildiği için onu durdurmaya çalışmıştır ama Marik onu bile dinlememiştir.Ishuzu son çare olarak dünyadaki en 2 düelist'ten birine düelist'e 3 mısır kartından 1'ini vermiştir.Bu düelist Kaiba'dır.Yugi'ye ise tüm hikaye'yi anlatarak diğer kartı nerede bulabileceğini söylemiştir.

Adı:Marik Ishtar

Marik'in aslıl amacı en güçlü 3 mısır kartını toplamak ve eskiden beri duyduğu bir kin olan Krallığı tekrar almak istemesidir.Bu krallık 5000 yıl önce Yami'ye verilmiştir ve Marik bu yüzden Yami'den nefret eder.Ayrıca özel kartları toplayan bir çetenin başıydı ondada bir milenyum eşyası vardır ve Yugi ile çok büyük bir savaşa girmiştir ama Yugi onu sonsuza dek hapsetmiştir.Ama en sonunda Marik'in içindeki kötülük sona ermiştir.

En Sevdiği Kart:Winged Dragon of RA


Adı:Evil Bakura

Bakura'nın bedeninde uyanan kötü ruh'tur.Amacı tüm milenyum eşyalarının toplayıp onların gücüne sahip olmaktır ve çok sinsidir uzun süre Bakura'yı kimsenin haberi olmadan kontrol altında tutmuştur.Ayrıca Kötü Bakura Marik ile anlaşma yaparak herkesi tuzağa düşürmüştür.

En Sevdiği Kart:Change of Heart


Adı:Bakura Ryo

Bakura Yugi'nin dostlarından biridir ve ondada milenyum bulmacasının bir parçası vardır ama bu parçalar birbiriyle bağlantılı olduğu için Bakura'nın içinde kötü bir ruh uyanmıştır.

Adı:Mai Valentine

Mai Duelist Kingdom'da ortaya çıktı ve uzun süre Anime'de kaldı Mai ilk bölümlerde rakibi kandırarak düello'ları kazansada Yugi ile tanıştıktan sonra daha doğrusu Yugi onu yendikten sonra bunu bunu yapmayı bırakmıştır.Mai'ın bu zamana kadar kendini en yakın hissetiği kişi Joey olmuştur ve kendisini Yugi'nin grubunun bir parçası olmadığını düşündüğü için Paradice'a katılmıştır.Ve öfkesi Joey'nin ruhunun hapsolmasıyla son bulmuştur ama sonradan Dartz ile yüzleşmeye giden Mai orada Raphael'e yenilir sonraki bölümlerde yaptığı herşey için özür diler.

En Sevdiği Kart:Cyber Harpie Lady

Joey Wheeler

Joey Yugi'nin en yakın arkadaşıdır.Joey düello yapmayı Yugi'den öğrenmiştir ve destesinin yapmasını da Yugi sağlamıştır.Yugi'ye her durumda yardım eden Joey Shadow Games versiyonunda ilk bölümlerde Yugi'yi pek sevmeyen biriydi.


En Sevdiği Kart:Red Eyes Black DragonSeto Kaiba

Seto Yugi'nin baş rakibidir.Her ne kadar uğraşsada hiçbir Şekilde Yugi'yi yenememiştir bunun nedenlerinden biride kendini yüksek görmesidir.KaibaCorp'un sahibi olan Seto normal şekilde oynanan kart oyunu için bir simulatör kullanmış ve kartları gerçek hayata çaırmayı başarmıştır.Daha sonradan o büyük saha biçimini küçültüp kolundaki duel disk haline getirmiştir.Yugi'yi çok kez yenmeye çalışsada hiçbir zaman başarılı olamamıştır.

En Sevdiği Kart:Blue-Eyes White Dragon

Adı:Serenity Wheeler

Serenity Joey'in küçük kardeşidir.Joey onun için duelist kingdom'daki turnuvaya katılmıştr çünkü Serenity'nin ameliyat olması gerekmektedir.Joey turnuvayı kaybetsede kazanan Yugi olmuştur ve para ödülünü Joey'iye vermiştir.
Solomon Muto

büyükbabası Yugi'nin ailesinden kalan son kişidir düello yapmayı Yugi tek başına öğrenmiş olmasına rağmen destesinin güçlü olmasının sebebi büyükbabasının kart dükkanı olmasıdır.

En Sevdiği Kart:Blue-Eyes White Dragon

Tristan Taylor

Yugi'nin en yakın arkadaşlarından bir olan Tristan pek düello yapmasada gerektiğinde bundan kaçınmaz.

En Sevdiği Kart:Cyber Commander


Tea Gardner

Yugi'nin grubunun son üyesi Tea'dır.Düello yapmayı çok sevmesine rağmen pek fırsat bulamaz.
En Sevdiği Kart:Magician of Faith

.
Maximillion Pegasus

Pegasus Gölge Oyunundan Kart oyunun yapmış kişidir ayrıca bir milenyum parçasının sahibidir.Milenyum gözü Pegasus'u aynen Bakura gibi etkilemiştir.Ama pegasus'un bedeninde yeni bir ruh uyanmamıştır ruhu kötüleşmiştir.Anime'nin ilk sezonununda Pegasus kendini gösterir ve Yugi'nin potansiyelini bildiği için onu turnuvaya katılmaya zorlamıştır.Bunun için Büyükbabasının ruhunu hapsetmiş ama Yugi'ye yenildikten sonra hapsettiği ruhları serbest bırakmıştır.ve Marek'in ondan Milenyum gözünün aldıktan sonra tamamen düzelmiştir.

En Sevdiği Kart:Relinquished

BUNLAR DA KARTLAR !!!
torrential tribute

Sahaya bir canavar çağırıldığında aktifleşir ve tüm canavarları yok eder. Zor durumlarda işe yarayan bir karttır. Herhangi biri sınırlama yoktur.
tribute to the doomed

Elinizden 1 kartı mezarlığa gönderdiğinizde rakibin sahasından 1 canavarı yok edersiniz.
marie the fallen one

Bu kart mezarlığa gittiğinde her tur +200 can puanı alırsınız.
cyclon laser

Bu kart " gradius" adlı makine tipi canavara 300 saldırı puanı verir. Ayrıca bu kart savunma pozisyonunda bir kart yok ederse saldırı puano ile rakibizin canavarının savunma puanı arasındaki fark rakibinizin can puanlarından çıkartılır.

Dark Elf

Bu kartla rakibinize saldırmak için - 1000 can puanınızı feda etmeniz gerekir.
Harpie's pet dragon

Bu sevimli ejderha sahada duran her " Harpy Lady" için 300 ATK ve DEf puanı kazanır. Herhangibir sınırlama yoktur.
man-eater bug

Bu kart flip etkisi olduğunda rakibinizin sahasından bir canavar yok edebilirsiniz.

dark necrofear

Bu kart sahaya ancak mezarlıktan "3 FİEND"tipi yaratığı oyun dışına atarsanız çağırılabilir.Ayrıca yok edildiğinde rakibizin trafından istediğiniz bir kartı kendinize alabilirsiniz.

total defense shogun

Bu kart savunma modundayken bile rakibine saldırabilir.

hysteric fairy

Bu kart sahadan 2 canavar feda edildiğinde size +1000 can puanı verir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 816
favori
like
share