Kars Anadolu Lisesi - Kars - Anadolu Lisesi

Okulun Tarihçesi:
Bina ; Selçuklular Döneminden kalma Tarihi Taş Bina olup, Cumhuriyet Döneminde Ziraat Bankası Hizmet Binası olarak kullanılmış, 1985 yılında İl Özel İdare Müdürlüğünce restore edilerek ;İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Kiralanmış 1986 yılında kullanıma açılmıştır. Halen Kars Anadolu Lisesi Olarak hizmet vermekte olup İlimizde Yüksek Öğretim Kurumlarına En fazla öğrenci veren lisedir.Okulun Amaçları:
Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Yapan, Orta Öğretim Kurumlar Seçme Sınavı İle öğrenci Alan 4 Yıl Lise Öğrenimi veren bir devlet okuludur.

Okutulan Yabancı Diller:
İngilizce – Almanca

Seviyesi / Derecesi
Öğretim Şekli:
Anadolu Lisesi Normal Öğretim Yapan “ Tam gün”

Okulun Özellikleri:
Kars Anadolu Lisesi 13 Derslik, 5 idare odası, 1 Hizmetli
Odası, 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Spor Odası, ve 1 Kütüphaneden oluşan 2 katlı Tarihi bir bina ve 1988 yılında yapılan ek binadan ibarettir. 6 Dokuzuncu Sınıf, 3 , 3Onuncu Sınıftan ( 1 Türkçe- Matematik, 2 Fen sınıfı) 4 Onbirinci Sınıftan (2 Fen Sınıfı, 2 Türkçe- Matematik ) oluşmaktadır.

MİSYONUMUZ:
Öğrencilerimizin;ilgi, yetenek ve başarılarına göreyüksek öğretim programlarına
hazırlanmalarını,yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır

VİZYONUMUZ:
Bilim ve teknolojinin farkında olan,değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden,en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli,çağdaş demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

Adresi:
Ortakapı Mahallesi İnönü Cad. No 22 KARS

Telefon:
0474 223 16 24
Fax:
0474 212 03 57

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 799
favori
like
share