iPhone ile gelen tehlike - iPhone - Teknoloji Haberleri - iPhone Büyük Güvenlik Açığı


iPhone: Bu açık canınızı çok yakabilir.

Ne olacak bu iPhone'un hali? Ortaya çıkan büyük güvenlik açığı iPhone kullanıcılarını korkutuyor.

Charlie Miller adında bir kullanıcı iPhone'ları, SMS yollarken aynı anda zararlı kodlar yollayarak, kullanıcının izni olmadan kimi işlemlerin yapılmasını sağladığını ortaya koydu. Peki nasıl?

iPhone'unuz var ve size zararlı kod barındıran SMS geldi. Zararlı yerinizi tespit etmek için GPS'inizi açarak yerinizi zararlının sahibine gönderebilir ya da mikrofonunuzu kullanarak istediği an ses kaydınızı yapabilir. Hatta iPhone'unuzu bir zombi olarak bile kullanabilir.

Bu ciddi açık iPhone kullanıcılarının canını çok sıkacak gibi olsa da, iyi haberlerimiz de var. Charlie Miller -açığı tespit eden kullanıcı- açığın kapatılması için Apple ile birlikte çalışıyor ve yakın zaman içinde gerekli düzenlemelerin yapılacağını tahmin etmek pekte zor değil. Charlie açık ile ilgili detay vermezken günümüz dünyasında böyle bir açık ile kaç kullanıcının zarar göreceği dudak uçurtan rakamların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Apple iPhone OS'in yeni versiyonunun betasını geliştiricilere gönderdi ve bu açık betada kapatılmış gibi görünüyor .

Eğer sizde iPhone kullanıyorsanız bu açığın canınızı sıkmasına izin vermeyin. Zira Apple açığı kapatmak için çalışıyor.

iPhone kullanıcıları gün geçtikçe artıyor ve çoğu kötü niyetli kişiler popüler akıllı telefona saldırmak için daha çok çaba sarf edecek gibi görünüyor.

Kaknak:Veteknoloji

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 482
favori
like
share