Necmettin Aktay Kimdir - Mardinli Necmettin Aktay - Yemekteyiz Necmettin Aktay - Necmettin Aktay Biyografi - Necmettin Aktay ResimleriNecmettin Bey 40 yaşında. Hiç okula gitmemiş. Aslen Mardinli. 25 yıldır evli ve 3 çocuk babası. 5 yıldır bir otelde çalışıyor. Çocuklarını okula göderebilmek için bu yarışmaya katılıyor. Mardin’i en güzel şekliyle tanıtmak istiyor..3 çocuğunu okutmak için yarışmaya katılan ve iki metre 10 santimlik boyuyla 5 yıldır bir otelde belboyluk yapan Necmettin Aktay'a yemekteki hünerlerini göstermesi için, Mardin'de kiraladığı evini açtı, Ünlü modacı Cemil İpekçi
Necmettin Aktaya sahip Çıktı

Ünlü modacının büyük jesti...
Bir süredir Mardin'de sosyal projeler için çalışan ünlü modacı Cemil İpekçi, ' Yemekteyiz' programına katılan Mardinli gariban Necmettin Aktay'a babasının bile yapmayacağı bir sürpriz yaptı.
Ünlü modacı, 3 çocuğunu okutmak için yarışmaya katılan ve iki metre 10 santimlik boyuyla 5 yıldır bir otelde belboyluk yapan Necmettin Aktay'a yemekteki hünerlerini göstermesi için, Mardin'de kiraladığı evini açtı. Çok özel eşyalarla dayayıp döşediği, bardağından tenceresine sehbasından bakır tabağına kadar el yapımı eşyalarını da belboy Necmettin'in kullanımına sunan İpekçi, yarışmadan önce de ona öğütler vermeyi ihmal etmedi. Şunları söyledi: Necmettin, kendin gibi ol. Senin ve Mardin'in kültürü neyi söylüyorsa onu yap. Evinde çoluk çocuğunla nasıl oturup kalkıyorsan, sofraya ne koyuyorsan onları koy. Hiç kimseye özenme.
Konukları için yer sofrası kuran Necmettin, mercimek çorbası, kaburga dolması, güveç ve yerel bir tatlı ikram etti.
Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1187
favori
like
share
Nerqish Tarih: 03.07.2009 21:31
:70: