hadfi bakalım hadi hayırlısı inşallah yonetim iyi olanlar yonetime girerler

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 749
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 04.07.2009 19:02

Sadri Şener güven tazeledi

Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonrası Sadri Şener yeniden başkanlığa seçildi.
Trabzonspor Genel Kurulu'nda tek aday olarak seçime giren Sadri Şener, yeninden başkan oldu.
Şener kullanılan 786 oyun, geçerli olan 648'ini alarak göreve geldi.

ŞENER'İN YÖNETİM KURULU
Asil Üyeler: Hayrettin Hacısalihoğlu, Necmettin Aytekin, Hasan Yener, Mahmut Aksu, İhsan Alioğlu, Ergin Aydın, Osman İlyas, Raif Akar, Levent Erkuloğlu, Yahya Karahasan, Alihan Ekinci, Mehmet İrfan Coşkun, Mehmet Tunç, Coşkun Çebi.
Yedek Üyeler: Halil İbrahim Akçay, Sırrı Furkan Eren, Serdar Boğoçlu, Atıf Ömürden Yavuz, Özer Bayraktar, Ömer Yiğit, Derviş Köz.
Asi Çaykaralı61 Tarih: 04.07.2009 18:56
2000’de yapılan kongreyle başlayan görkemli süreç dün yerini ilgisizliğe bıraktı

Trabzonspor'un 59’ncu Olağanüstü Genel Kurulu dün 19 Mayıs Spor Salonu'nda başladı. Bordo-Mavili kulübün 5 bin 21 üyesinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede Sadri Şener başkanlığında tek listeyle gidiliyor. Kongrede Divan Başkanlığına İlhami Algan getirildi. Kongreye ilginin çok az olduğu gözlendi. Salonun şu anda 3'de 2'si boş kalınca kongreye erken gelen Başkan Sadri Şener buradan ayrılmak istedi. Salonun boşluğu herkesi şok ederken, yönetim kurulunun 10 gündür kongreye adam çekme çalışmalarının sonuç vermediği görüldü. Saat 10.00'da başlaması gereken kongre 10.21 itibarıyla başladı. Saygı duruşu ve yarım saatlik slayt gösterisinin ardından Genel Sekreter Hasan Yener'in kürsüye çıkıp kongreyi açtığını belirtmesiyle birlikte start aldı. Genel Müdür Sinan Zengin faaliyet ve mali bilançoyu açıkladı. Denetleme Kurulu Başkanı Kenan Atalay, raporlarını okudu. Resmi borcun tam 89 milyon TL olduğunu dile getirdi. Yönetim oy birliğiyle ibra edildi.

Ermiş, Akyazı’yı Gündeme Getirdi
Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetimin başkan yardımcısı Muzaffer Ermiş söz alarak konuşma yaptı. Ermiş Nuri Albayrak yönetiminin bir özür beklediğini ifade ederek, ”Sadrı Şener başkanlığındaki yönetimin faaliyet raporları güzel bir sunumla siz üyelere aksettirildi. Bu yönetim tarihinde ender rastlanan destekle göreve geldi. Hızla çalışmalar yapıldı. İyi organize ile yeni takım oluşturuldu. Saha sonuçları takımı beklenmeyen noktalara getirdi. Yüksek harcamalar sonucu takımın şampiyonlukla kucaklaşması hepimizin arzusuydu. Bu taraftarları ve Türkiye'yi sevindirirdi. Ancak gelinen noktayı da başarı olarak görüyoruz. Akyazı projesi çok önemli bir projeydi. Biz Akyazı projesi için çok önemli çalışmalar yaptık. Kanun değişikliğine kadar gidilmiştir. Ama Spordan sorumlu devlet bakanımızın 6 tane modern stadın yapılacağını açıklandı ancak Trabzon'un bu statlar arasında bulunmaması bizi üzmüştür. Akyazı projesinin gerçekleşmesi Trabzon'un kurtuluşudur "dedi

İskender Önal’ın Sert Eleştirileri
Trabzonspor eski asbaşkanı İskender Önel eleştirilerde bulunurken eski başkan ve Teknik Danışman Sümer'i eleştiri yağmuruna tuttu. Önal mali tabloda bir takım eksikler olduğunu ifade ederek, “Yapı olarak pek dışarıda konuşmayı sevmem. Ama kongrelerde dilim döndüğünce konuşurum. Bizim beklediğimiz hizmetleri yaparken ekonomi de düşünülmesi gerekir. Sonuçta göreve geldiklerinde şuandaki personel sayısında ve giderlerde büyük artışlar var. Ne olur genç oyuncu artık almayın çünkü hocalar oynatmıyor. Artık oynama şansları yok. Yönetimin birilerinin ağzına bakarak hem kadro açısından hem de ekonomik olarak kulübü kayba uğratmaya hakkı yok. O kişi kendini iyi biliyor. Ben 1989 yılından beri söylüyorum. O kişi Trabzonspor'a büyük zarar vermiştir. Bir kaptan Hüseyin konusu var. Hoca onu istedi. Eğer yönetimde bunla masaya oturursa nasıl duygu bağı oluşacak. Hüseyin kadar para alan futbolculara bir bakın bakalım Hüseyin'in yarısı kadar özverili mi?” diye konuştu.

Başkan Sadri Şener Yanıt Verdi
Başkan Sadri Şener ekonominin çok eleştirildiğini belirterek, "Ben basit şekilde izah etmeye çalışayım. 80 milyon lira dolayında borç görünüyor. Bu borç karşılığında 90 milyon liralık gelirimiz var. Kulübü kilitlesek kendi kendini ödeyecek. Bonservislerin yüzde 90'ı ödenmiş. Takımımızın ortalama 65 milyon Euro değeri var. Trabzonspor dört büyükten biridir. Bizim rakiplerimiz 15 milyonluk İstanbul takımlarıdır. Onlarla yarışıyoruz ve ligi 3. bitiriyoruz. Ekonomik olarak onlara yetişemeyiz ancak skor olarak yetişebiliriz. Süper bir Trabzonspor kurmanın mümkün olmadığını bilirsiniz. Hatasız transfer olmaz. Yüzde 20 hata olabilir. Bizim hocalarımız da gençlere değer veriyor. Ancak öncelikle kendi kariyerlerini düşünüyorlar ve oynatma riski almıyorlar. Akyazı projesinin yanındayız. Trabzonspor'un bunu yapacak ekonomik gücü yok ama manevi gücü var” ifadelerini kullandı.

‘TOKİ Başkanı Galatasaraylı’
Trabzonspor Başkanı Şener konuşmasının son bölümünde de şunları kaydetti: “Avni Aker tadilatı için bile bürokrasiyi geçemiyoruz. Sayın bakanımız stadın üzerinin kapatılmasını sağlayacak. Buna söz verdi Kayseri'ye yapılıyor 6 bin kişiye maç oynuyorlar. Galatasaray stadını yapanlar da arkadaşım. Ben Trabzonlu TOKİ başkanından randevu alarak ona gidebiliyorum ancak Galatasaray kongre üyesi olduğu için Adnan Polat elini kolunu sallayarak odasına gidiyor. Galatasaray kombine satışlarında 20 milyon Euro'ya ulaştı. Biz ise 1 Milyon 200 bin liraya ulaşabildik. Buna rağmen yarışmanın sözünü veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Hedefimiz kurumsallaşmasını tamamlamış, şampiyonluğu kucaklamış, Avrupa’da ses getiren, ekonomik olarak hiçbir sorunu kalmayan bir Trabzonspor’dur. Bunu yapabilmek için de biraz daha desteğe ve zamana ihtiyacımız var. Verdiğimiz sözleri tutacağız. Bundan kimse kuşku duymasın.Yeter ki bir sinerji yaratalım.”
Asi Çaykaralı61 Tarih: 04.07.2009 11:32
sağol abim burdan daha iyi olur ayrı oldu mu karişik olur
MaRaBoGLu61 Tarih: 04.07.2009 11:29
Konuları Birleştirdim Çaykaralı

buradan devam ederiz artık
Asi Çaykaralı61 Tarih: 04.07.2009 11:26
hadfi bakalım hadi hayırlısı inşallah yonetim iyi olanlar yonetime girerler
Asi Çaykaralı61 Tarih: 03.07.2009 21:48
baskanımız gene aynı olacak ama çok kişi ile yollar da ayrılacak bence
Asi Çaykaralı61 Tarih: 03.07.2009 21:48
Kongrede yönetim oybirliği ile ibra edildi

Yönetim İbra Edildi.

Trabzonspor kulübünün 2 gün sürecek kongresinin bugünkü bölümünün sonunda Yönetim Kurulu oy birliği ile ibra edildi.