cilt bakım - cilt bakımı - cildi koruma şekli

Cildi tahrip eden gözenekleri tıkayarak hava almasını önleyen dış etkenlere karşı cildin korunması gerekir. Aşırı güneş, aşırı soğuk ve aşırı sıcak cildin baş düşmanıdır. Yaz aylarında ya da güneş ışığına maruz kalacağınız günlerde sabahları cildinizi temizleyip arkasından bir tonik veya losyon kullanarak cildinize dayanıklılık kazandırabilirsiniz. Koruyucu kremler ya da süt kıvamında nemlendiriciler uyguladıktan sonra güneşe karşı UV koruyucusu içeren kremler sürerek güneş ışınlarına karşı cilt korumanızı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca nemlendirici sürmeden fondöten sürmemeniz daha sağlıklıdır.
Mükemmel bir makyajın altına bakımlı bir cilt gerekir. Cilde özellikle 30 yaşından sonra yapılan bakım çok önemlidir çünkü 25 yaşından sonra deri hücreleri eski hızıyla tazelenmeye devam etmemektedir. Bu, cilt bakımına 25 yaşında başlamalısınız demek değil elbette.
Cilt bakımı nerede ve nasıl başlar? Bu soruya, makyaj yapmaya başladığınız gün 16 yaşındaysanız 16 yaşında başlar cevabı verilebilir. Ayrıca cilt bakımı öncelikle temizlikle başlar. Temizleme jel ya da sütleri, tonik, maske, masaj, nemlendirici, besleyici, yapıcı kremler. Beslenme, temiz hava, su, spor, jimnastik, duş, banyo, saç boyası, yüz boyası. Bütün bunları yaparken keyif almayı hiç bırakmayın çünkü kendinize harcadığınız zaman kendinize verdiğiniz değeri gösterir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 515
favori
like
share