[16bbp] Nedir ? Nasıl Kurtulunur ?

Eğer sXe yüklü bir server’a girmişseniz ve nick’inizin ön tarafında [16bbp] yazıyorsa, bu sizin 16 bit olduğunuzu gösterir. Bu ön ekten kurtulmak için Options’dan Video ayarlarına girin ve Color Quality kısmını Highest (32 bit) olarak değiştirin. CS kapanıp, tekrar açılacaktır. Artık server’a girdiğiniz nick’inizin başına [16bbp] eklenmeyecektir.

16 Bit ile 32 Bit Arasındaki Fark

16 bit kullanan oyuncular atılan smoke’ların içinden diğer oyuncuları görebiliyor. 32 bit kullananlar ise smoke’u olması gerektiği gibi yoğun bir şekilde görüyorlar ve smoke arkasındaki oyuncuyu seçemiyorlar. Haliyle 16 bit kullananlar 32 bit kullananlara göre haksız bir avantaj sağlamış oluyor.

sXe ziyaretçilerinin yoğun isteği üzerine kimlerin 16 bit kimlerin 32 bit olduğunun belli olması için böyle bir çözüm getirdi.

16/32 BitsPerPixel Algılayıcı Nasıl Çalışır ?

sXe Injected programı oyuncunun bpp bilgisini alır ve server’a bu bilgiyi gönderir. Eğer oyuncu 16 bit kullanıyorsa oyundaki ismi “[16bbp] isim” şekline dönüşür.

Beta 1 veriyonunda bu özelliği kapatma seçeneği yok ama bir sonraki versiyonda server sahibinin isteğine bağlı olarak kapayıp açma özelliği eklenmesi umuluyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1191
favori
like
share