Kurtuluş Türkgüven Kimdir - Kurtuluş Türkgüven Hakkında - Kurtuluş Türkgüven Biyografi - Kurtuluş Türkgüven Resimleri1.1.1954 tarsus doğumlu adana hal müdürünün oğludur.çocukluğu tarsusta ailesiyle beraber yaşamış anadolu çocuğudur. 17 yaşında İstanbula ailesinden habersiz kaçar vaziyette gelmiştir.hayatı müzik olmuş gitarıyla her türlü melodiyi basan bir müzik admıdır.Ailesinde müzisyen bir kişi olmamasına rağmen küçükken bile tahta gitarıyla birşeyler çalmaya çalışmıştır.İstanbula gelmeden önce tarsusta plakçıların önünde şarkıları ezberliyene kadar oradan ayrılmazmış.babasının ona kitap parası diye verdiği parayla konser biletleri alıp gizlice konserlere gidermiş.sonrada bir güzel babasından dayak yermiş.ama tabi yılmamış çünkü onun herşey içndeymiş.İstanbulda müzik hayatı başlamış.İstanbul Sokakları'' ve ''Keskin Bıçak'' gibi unutulmayan şarkılarla 35 yıldır sahnelerde olan Adanalı şarkıcı Kurtuluş Türkgüven (55), yakalandığı kanser hastalığını yenmeye çalışıyor. Sanat yaşantısını uzun yıllardır Adana'da sürdüren Kurtuluş, safra kesesinde başlayan ve ardından diğer organlara sıçrayan kanser hastalığı ile mücadele ediyordu.


Kurtuluş'u kaybettik!

Adanalı sanatçı 55 yaşındaki Kurtuluş Türkgüven, sağlık durumu ağırlaşınca kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.
Gitardaki yorumu nedeniyle, ünlü gitar virtüözü Carlos Santana'ya benzetilen, geçirdiği rahatsızlık sonucu pankreas kanseri teşhisi konulan Adanalı sanatçı 55 yaşındaki Kurtuluş Türkgüven, sağlık durumu ağırlaşınca kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.


Hastalığı nedeniyle sahnelerden uzak kalan, toparlanma döneminde ünlü isimlerin Adana'ya gelip, moral konseri verdiği Kurtuluş, yaşamını sürdürdüğü ablasının evinde dün gece rahatsızlandı.

Son 10 günde hastalığı nedeniyle sürekli tedavi için hastaneye götürülen ancak, rahatsızlığı artan Kurtuluş, Başkent Üniversitesi Yüreğir Hastanesi Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi'ne alındı. 'İstanbul sokakları', 'Yaşanmıyor', 'İnan ki', 'Aklım hep sende', 'Neredesin sen' şarkılarıyla tanınan, son olarak söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait 'Keskin bıçak' şarkısındaki yorumuyla dillerden düşmeyen, 1983'teki ilk albümü 1 milyon satan Kurtuluş'un ablaları, menajeri ve sevenleri hastaneye akın etti. Doktorlar, Kurtuluş'un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu açıklamasından sonra saat 15.15'te kurtarılamadığı açıklandı.

Kurtuluş Türkgüven Resimleri

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2352
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 06.07.2009 18:16
ALLAH rahmet etsin mekani cennet olsun
MaRaBoGLu61 Tarih: 05.07.2009 08:28
Kurtuluş'un cenaze töreni Pazartesi'ye alındı!
[COLOR="PaleGreen"]Ünlü sanatçı Kurtuluş'un pazar günü saat 11'de yapılması beklenen cenaze töreni, pazartesiye alındı[COLOR="YellowGreen"]Kurtuluş'un cenazesi pazar sabahı saat 10'da başlayacak ve Kabasakal mezarlığındaki törenin ardından Tarsus'taki aile mezarlığına defnedilecekti.

Ancak özellikle İstanbul'dan yoğun katılım olacağının bildirilmesi üzerine Kurtuluş'un ailesi ve yakın dostları cenaze törenini pazartesiye alma kararına vardı.

Buna göre cenaze töreni pazartesi yapılacak. Ünlü sanatçının naaşı saat Yüreğir Başkent Hastanesi'nden alındıktan sonra öğle namazını müteakip cenaze namazı kılınacak. Cenaze törenine Yaşar, Metin Özülkü, Feridun Düzağaç, Yavuz Bingöl gibi isimlerin katılması bekleniyor.