Dört büyük kulübün başkanı dün İstanbul Swissotel'de Levent Bıçakcı'yı sürpriz bir toplantıya davet etti. Aziz Yıldırım, Özhan Canaydın, Yıldırım Demirören ve Atay Aktuğ, Bıçakcı'yı adeta dörtlü kumpasa alarak havuz sistemiyle ilgili sıkıntılarını, sert bir üslupla dile getirdiler. Dört başkan da, ligin reytingini kendilerinin sağladığını öne sürerek, "Gerekirse havuzu deleriz" tehdidinde bulundu.

4 Büyük Tehdit

Dört büyük kulüp dün İstanbul Swissotel'de Levent Bıçakcı'yı özel bir toplantıya davet etti. Sadece Pasfotomaç'ın izlediği yemekte federasyona rest çekildi.

Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu'nda Anadolu kulüplerinin havuz sisteminden daha fazla pay istemeleri üzerine çıkan tartışmalara dört büyükler ağırlığını koydu. Dün bir araya gelen Aziz Yıldırım, Özhan Canaydın, Yıldırım Demirören ve Atay Aktuğ, Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı'yı Swissotel'e davet ederek üç saate yakın görüştüler.

BIÇAKCI: MİSAFİRİM
SWISSOTEL'İN 10. katındaki Boad Room adlı salonda gerçekleşen yemekli toplantıya Canaydın, Demirören ve Aktuğ saat 18.40'ta birlikte geldiler. 19.15'te otele gelen Bıçakcı ise PASFOTOMAÇ muhabirine, "Benim bu toplantıdan haberim yoktu. Konuyu da bilmiyorum. Açıkcası ben onların misafiriyim" açıklamasını yaptı.

BAŞKAN TERLEDİ
SAAT 19.30'da Aziz Yıldırım'ın otele gelmesiyle sürpriz toplantı start aldı. Dört başkan Boad Room'un kırmızı deri koltuklarında Bıçakcı'yı terleten isteklerini sıraladılar. Başkanlar, Süper Lig'in reytingini dört büyük kulübün sağladığına dikkat çekerek, gelirlerin dağılımının da buna paraler olması gerektiğini ifade ettiler.

NANKÖRLÜK!
YILLARDIR tüm kulüplerin birlikte hareket ettiğine değinen başkanlar, "Bizden habersiz bir şekilde davranmaları büyük saygısızlık. Yıllardır onların yıldız futbolcularını transfer ederek kaynak yaratıyoruz. Karşılığı bu mu, nankörlük ediyorlar. Oysa biz onlara bizim parçamızmış gibi davranmıştık" diye çıkıştılar.

MİLLİ GELİRDEN PAY!
MİLLİ Takımı kendi futbolcularının sırtladığını belirten başkanlar, "Biz de Milli Takım gelirlerinden pay mı isteyelim? Unutulmasın ki, havuz bizim sayemizde doluyor. Aksi halde havuzu deleriz" diyerek tehdit ettiler. Bıçakcı ise konuyu Başbakan ve Kulüpler Birliği ile görüşeceğini söyledi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 465
favori
like
share
empy Tarih: 13.06.2005 19:08
Iğneyi çıvaldız gösterme rolü bunlar yine çok iyi olurlar merak etmesin kimse bunun dumanı yine bize zarar verir.Nedense ateş hep istenbulda yanar ama yangından zarar gören sadece Trabzon olur.
lazcop Tarih: 13.06.2005 15:19
bazileri cok mutluydu bu "serefli" baskan geldiginde. nasil olduda simdi döndüler acaba :20:
empy Tarih: 13.06.2005 01:31
Siyesi Katkılarla seçilen federasyon bukadar olur destekleyenler bile karşı çıkmaya başladı başımıza taş yağacak :20:
puslukurt Tarih: 12.06.2005 17:40
Eyvallah gözüm aynen katılıyorum sana..
kurtjara Tarih: 12.06.2005 17:39
Bu federasyon gitmeli işin içinden çıkılmaz bir kaosa sürüklüyor Türk futbolunu, haber için teşekkürler gözüm