Nurdan İskender - Kraliyet Sanat Akademisi - sergisinde


Düzenlediği uluslararası sergi ve etkinliklerle bilinen Kraliyet Sanat Akademisi(Royal Academy of Art)‘ta ünlü sanatçıların çalışmalarının yer aldığı görsel sanatlar sergisine, genç ressam Nurdan İskender de “Nomad” adını verdiği çalışmasıyla yer aldı.

Kraliyet Sanat Akademisi’nde 8 Haziran 16 Agustos tarihlerinde ziyarete açık olacak sergide, Damien Hirst, George Baselitz, Cy Twombly, Tracey Emin gibi ünlü ve çok yönlü sanatçıların çalışmalarının yer aldığı sergide, genç sanatçı ve akademisyenlerin çalışmaları da sanat severlerin beğenisine sunuldu.

Resimden heykele, enstalasyon’dan, video art’a kadar yaklaşık binin üzerinde çalışmanın aldığı sergi, ilk günden ziyaretçi akınına uğradı.NURDAN İSKENDER DE SERGİDE

Çok yönlü ve uluslararası sergiye genç Türk Ressam Nurdan İskender de “Nomad” adını verdiği çalışması ile kabul edildi. Geçen yıl Londra’daki ilk kisisel resim sergisini açan genç sanatçı “Pembe Diyaloglar” adını verdiği yirmi bes tablosunu sanat çevresinin beğenisine sunmustu.

Çoğunluğunu, kumaş ve kağıt karışımı kolaj çalışmalarının oluşturduğu sergide bir yıl içindeki gözlemlerini yansıttığını belirten İskender sergiyi, “kısa süreli olmasına rağmen benim için çok güzel bir deneyim oldu” diye değerlendirdi.

Kraliyet Sanat Akademisi’ne kabul edilmesinin önemli bir deneyim olacağını belirten genc sanatci, resim yapmayı “ifade aracı” olarak gördüğünü ve çalışmalarında kelimeler ile renklerin plastik dilini kullanarak görsel ve düşünsel dünya arasında bağ kurmaya çalıştığını kaydetti.


Kaynak: Star Kibris Gazetesi

Yayin tarihi: 22.06.2009

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 555
favori
like
share