Jaluzi; metal ya da ahşap şeritlerin merdiven görünümde dizili olduğu bir mekanizmadır. Bu bantlar 16, 25 ve 50 mm.lik ebatlara sahip. Perde yerine kullanılan şerit perde, modern bir görünüm sağlar. 180 derece aşağı ve yukarı hareket ettirilebilir ya da farklı seviyelerde kullanılabilir. Güneş ışığını ortama göre ayarlar. Kullanımı çok kolay ve ekonomik olan şerit jaluzi, modern tip evlerde ve özelliklede ofis lerde çok kullanılır. Renk seçeneği doğadaki renkler kadar çok. Perfore modelleri ve ahşap seçimler mekâna göre dekore edilir. Evin her bölümünde kullanılabilir. Bozulma riski yok denecek kadar az olsa da kullanım hatalarından kaynaklanan zararlar ortaya çıkabilir. Kolayca tamir olur, şekil bozuklukları elle bile düzeltilebilir.
Jaluziler Nasıl Temizlenir?

Jaluzilerin temizliği çok kolaydır.

Nemli ve yumuşak bir bezle silinebilir ya da toz alıcı fırçalar kullanılabilir. Çok kirlenmesi durumunda buhar makinesiyle temizlenebilir ya da jalûziler yerlerinden çıkarılıp yıkanabilir. Jalûzileri yerlerinden çıkarıp temizleme durumunda jaluziler kapalı olmalı genişçe bir yere yatırılmalı su ve yumuşak fırçalarla dikkatli bir biçimde yıkanmalı. Jaluziler kuruduktan sonra yerlerine asılmalı.

Genellikle mutfaktaki jakuziler yıkanmaya ihtiyaç duyar. Pişen yemek kalıntıları jalûziye yapışır ve yapışkan bir katman oluşturur. Yıkanma sırasında çizici süngerler kullanılmamalı. Bu tarz problemler mutfak ocaklara yakın camlarda asılı jaluzilerde görülür.


Jaluzi Ortalama Fiyat Listesi
16 mm Alüminyum Jaluzi - 40 YTL / m2
25 mm Alüminyum Jaluzi - 40 YTL / m2
25 mm Perfore Jaluzi - 65 YTL / m2
25 mm Ahşap Jaluzi - 65 YTL / m2
50 mm Ahşap Jaluzi - 95 YTL / m2

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 558
favori
like
share