Madımak anma törenlerini provoke etmek isteyen ve Yazıcıoğlu'nu suçlayan o pankarta en iyi cevabı Arif Sağ verdi.Sanatçı Arif Sağ, Madımak Oteli yangını sırasında kendisinin de içinde bulunduğu 40'tan fazla kişinin kurtulmasında, dönemin BBP il başkanının önemli katkısının olduğunu söyledi.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun "Arif Sağ konuşsun" çağrısının ardından görüşünü aldığımız Arif Sağ, Madımak Oteli yangınını, yazılan bir senaryonun hayata geçirilmesi olarak gördüğünü söyledi. "Madımak bence senaryosu yazılmış oynanmış bir oyundur. Ama senaroyoyu kim yazdı bilmiyorum" diyen Arif Sağ, ihmalkar olarak gördüğü dönemin cumhurbaşkanı, başbakanı ve içişleri bakanının suçlu olduğunu, bu isimlerin faturayı ödemesi gerektiğini kaydetti. Otelin 8 saat boyunca taşlandığını, ilgili yerlere haber verildiğini ancak herhangi bir müdahalede bulunulmadığını anlatan Arif Sağ, "Bir anlık bir şey değil bu. Ben yetkililerle konuştum. Aziz Nesin konuştu. Kimse müdahale etmedi. Otel askerin, polisin gözü önünde yakıldı ama kimse müdahale etmedi. Devlet seyirci oldu." şeklinde konuştu.

O gün yaşadıkları ve nasıl kurtulduklarıyla ilgili daha önce çok defa açıklama yaptığını anlatan Arif Sağ, şunları söyledi: "Otel yanmaya başladığı zaman arkadaki camı kırdılar, biz de camdan bir boşluğa atladık. O boşluğun ne olduğunu da bilmiyorduk. Atladığımız yerdeki tenekeler yıkıldı, biz balkona düştük. Balkon da Büyük Birlik Partisi'nin binasının balkonuymuş. Otel ile bina arasında bir balkon. Sonra orada patırtılar kütürtüler duyuldu. Karşı koydular önce oradaki insanlar. 'Biz sizi çağırmadık' gibi şeyler söylediler. Sonra BBP'nin il başkanı ya da başkan yardımcısıydı kim olduğunu bilmiyorum. Bir arkadaş beni görünce itiraz edenleri durdurdu bizi içeri aldılar. 41-42 kişiydik. İçeri girdik oturduk. Sonra bizi içeri aldırtan arkadaş, 'Arif abi, Allah'ın hikmetine bak. Yıllar önce Kızıdağ'da bir kış günü arabam bozulmuştu. Sen durdun beni arabana aldın. Sivas'a getirdin beni ölümden kurtardın. Bugün de Allah kısmet etti ben sizi ölümden kurtardım' şeklinde konuştu. Orada bir saat kaldık, bizi emniyet müdürlüğüne götürdüler. Orada yaşadığımız budur. Biz hiç bir zaman 'BBP'liler geldiler bizi yaktılar' gibi bir laf etmedik. Öyle bir şey yok."

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1483
favori
like
share
BoNcuKK Tarih: 14.07.2009 21:32
bugüne kadar neden bu idaları cevaplamadınız peki o 41 kişiden biride neden çıkıpta demedi muhsin başkanın alakası yok demedi kendiler suçladı kendiler sahip çıkmadı herkesi inandırdılar muhsin başkanın yaptıgına o öldükten sonra bu açıklamayı yapmanın bi anlamı varmı biz zaten biliyoduk ama bilmiyenlere açıklanması lazımdı bunlar geçenlerde bi programın tekrarında muhsin başkan telefon baglantısında anlatıyo ve bagıra bagıra arif saga sorun nası muamele ettigimizi telefonla sakın bi kusurda bulmayın talimatı veren önemli güvenlik önlemleri almalarına talimat veren kendisi oldugunu ama arif sag efendi birgün çıkıpta bu öyle deil şöyle demedi ekmegine yag sürüldü onunda can borcu nedemek bilmeyen insanlarmış hakkaten ihanetin en büyügü bu bu saatten sonra bunu açıkladın al sana madalya arif bey artık bunun ergenekon denen örgütün komplosu oldugunu cümle alem biliyo o ölürken ak bak gitti bunları söylesen nolur söylemesen nolur
TÜRKOĞLU Tarih: 13.07.2009 12:05
Kardeşim ben izledim bu videoyu ..Nerde BBPliler geldide bizi yaktı diye bir ifade var ben onu almadım..Birkaç BBp li çıkıpta katılmış olabilir..Bunu tüm BBP camiasına özellikle Yazıcıoğlunu karalayarak söyleyenlerin karşısındayım..Ben bu olayın ne tarafıyım ne taraftarı.. Olayın sıkıntısını sivaslılar çekti..Ölenlere Allah rahmet eylesin..

Hem videoda gazanız mübarek olsun demiş biri nerde o görüntü her görüntü varda o anonsu göremedim ben?
ozgurluk_5643 Tarih: 12.07.2009 22:20
..Sizin gibi at gözlüklüler anlamaz..
sevgili Türkoğlu öncelikle yukarda yazmış olduğun iltifattan dolayı teşekkür ederim Türkçeye yeni bir deyim kazandırmış oldun 'at gözlüklüler' Türkçe bu katkından dolayı sana minnattar kalacak (: ...evet belki dediğin doğru olabilir at gözlüğü takmış olabiliriz en azından önümüzü görüyoruz sizin gibi kör olmaktan iyidir kimsenin kimseyi haksız yere karaladığı yok bak oraya bi video koydum izleme zahmetinde bulunsaydın orda o olayları yaşayanların neler yaşadığını öğrenmiş olacaktın..neyse daha fazla uzatmanın bir manası yok günü gelince zaten bu olayları yaratanlar hesabını verir ya burda ya da Mahkeme-i Kübrada...
TÜRKOĞLU Tarih: 12.07.2009 07:06
Türkoğlu ben belki o zaman sivasta değildim doğrudur belki sen ordaydın ne yapıyordun orda bilmiyorum belki birileri senin eline de bi kaç taş vermiştir at şunlar dinsiz falan filan demiştir ne malum böyle bir şey yaptıysan burda itiraf et en azından vicdanın rahatlar biraz

Ben bu olayların yanlısıyım demedim...saçma sapan konuşma .Ben 10 yaşındaydım o zman ..Büyük olsaydımda karışmazdım aptalmıyım ben..

Ben sivaslıyım tabiki sivasta olacam ..Sizin gibi at gözlüklüler anlamaz.. bu olayın karanlık güçlerin oyunu olduğunu herkes biliyor..

Benim amacım BBP nin haksız yere karalanması Benim açyığım konuya bak senin açtığın cevaba..
ozgurluk_5643 Tarih: 12.07.2009 02:55
Türkoğlu ben belki o zaman sivasta değildim doğrudur belki sen ordaydın ne yapıyordun orda bilmiyorum belki birileri senin eline de bi kaç taş vermiştir at şunlar dinsiz falan filan demiştir ne malum böyle bir şey yaptıysan burda itiraf et en azından vicdanın rahatlar biraz şimdi bana kalkmış arif sağ şöyle demiş böyle demiş demen bi şey değiştirmez arif sağ kurtuldu peki diğerleri diğerlerine ne oldu bunun bi açıklamasını yaparmısın bunca yıl hikaye dinlemekten sıkıldık bak buraya bir video eklicem biraz sabırlıysan sonuna kadar izle orda olan kişiler konuşuyor bak onlar ne diyor ateşten kurtulmak için bbp binasına doğru gittiklerinde nasıl sopalarla kovuldıklarını ateşe mahkum edildiklerini anlatıyorlar ama yok sen onların dediklerine pek kulak asmazsın kalkıp arif sağ şöyle şöyle demiş dersin yine olayın canlı görütüleri ve canlı tanıklarına rağmen !

buyrun bi izleyin bakayım ordakiler ne diyorlar
[URL="http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=7213947314297011810&hl=en"%20flashvars="">%20%20
crazy_boy Tarih: 12.07.2009 02:26
Otel askerin, polisin gözü önünde yakıldı ama kimse müdahale etmedi. Devlet seyirci oldu."

TÜRKOĞLU Tarih: 11.07.2009 20:35
@özgürlük_5643

açıklamayı yapan o otelde yangının içinde kalan kişi..
Yani Arif Sağ..Olayın içinde olmayan biri açıklasa çamuru siz yapardınızda Şeki A da gördüğü gibi yine siz çamur yapıyorsunuz.Sivas olayaları çıktığında nerdeydin?
Ben sivastadım fısıltı gazetesinden bakmıyoruz yani olaya
..Açıklayan mağdur kişi istese BBP yide karalayabilirdi

Sen kendi hayal dünyanda sopalı insanları gördün herhalde..
yusufadana Tarih: 10.07.2009 22:06
Gercekler Arif Sağda Tskrler
gamLı Tarih: 10.07.2009 21:43
'çamur at izi kalsın' bu politikayı yıllarca kim uyguladı bizler çok iyi biliyoruz ve bizler ateşten kaçıp bbp binasına yaklaşanların sopalarla kovulduğunu ateşe mahkum edilmek istenmelerini itfaye merdivenlerinden onları kudurmuş insanların arasına atanları da çok iyi biliyoruz boşuna kimseyi kahraman yapmaya çalışmayın _______alıntı

ya kardeş. senin bu anlattıklarından Arif sağ'ın pek haberi yok galiba...

bu konuya girmeyeceğim...ama o olayların ne şekilde geliştiğini ve asıl tepkinin kime olduğunu ve bu tepkinin sebebinin ne olduğunu daha öncelerde tartışmıştık.