Erkan Mutlu - Erkan Mutlu Kimdir - Erkan Mutlu Biyografisi

Erkan Mutlu, Türk tasavvuf müzik sanatçısıdır.1962 yılında İstanbul'da doğmuştur. Marmara Üniversitesi müzik bölümünde piyano eğitimi aldı. Milliyet Gazetesi Liselerarası Müzik yarışması'nda birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü aldı. 13 yaşında orgla tanışan Erkan Mutlu'nun, amatörce başlayan müzik hayatı 1978 yılından itibaren profesyonel olarak devam ediyor.

Kurduğu okul orkestrası ile Milliyet gazetesinin düzenlediği yarışmada birincilik ve birçok ödül aldı. 1985 yılına kadar eşlik orkestralarında tuşlu çalgılarda görev yaptı. Üç yıl Ersen ve Dadaşlar'da çalışarak Türkiye'nin birçok yerinde konserler verdi. 1985 yılından sonra sahne çalışmalarını azaltıp aranjör ve müzik yönetmeni olarak müziğe devam etti ve pek çok sanatçının yönetmenliğini üstlendi.

Albümlerinin bütün düzenlemelerini ve müzik yönetmenliğini kendisi yapan Erkan Mutlu "Gitmeye Geldim-Ateşi aşk" albümüyle kendine has bir yorum ve müziğini iyice belirginleştirmeye başladı. Bu yıllarda "Toprak rengi bir hayal" adlı new age tarzında bir albümde çalıştı. Bu sahadaki başarısının neticesi olarak daha sonraları birçok örneği çıkacak olan "Kervansaray" enstrümantal serilerini başlattı.

Çalışmalarında yurtiçi ve yurtdışından bir çok sanatçılarla birlikte olan Erkan Mutlu, çocuklara yönelik çalışmaları da benimsemiş ve bu sahada "Minik Kuşlar ve Ey Tatlı Çocuk" adlı iki çocuk kaseti hazırlamıştır.

Kendisini en güzel biçimde ifade ettiğini söylediği solo albüm çalışmalarına ise aralıksız devam etmektedir.

Albümleri

* 1992 - Sonsuzluğa Hasret
* 1993 - Serdengeçtim
* 1993 - Sonsuzluğa Hasret 2
* 1993 - Toprak Rengi Bir Hayal (Enstrumantal)
* 1995 - Gitmeye Geldim
* 1996 - Kervansaray (Enstrumantal)
* 1998 - Gönül Dili
* 1999 - Gönül Dili 2
* 1999 - Hu
* 2002 - Saadet Türküleri "-Benim Ülkem-"
* 2002 - Yan Yüreğim
* 2003 - Seyyah
* 2003 - İlahi Aşk
* 2005 - Gel Efendim
* 2007 - Efendimizin İzinde

Hicaz Demiryolu Belgeseli'nin müziklerini yaptı. STV, Kanal 7, İstanbul Televizyonu, [[Kanal 6] (FOX TV)]'de program hazırladı. Necip Fazıl Kısakürek'in hayatını konu alan Üstad belgeselinin müziklerini yaptı. Moral FM'de Gece Lambası programını sunmaktadır.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2079
favori
like
share