Çoğu zaman saçlarımızın dökülmesine engel olamıyoruz. Özellikle erkek tipi saç dökülmesi ilaç tedavisiyle bazen yavaşlatılabiliyor fakat en kalıcı çözüm saç ekimi. Üstelik şimdi son teknolojinin kullanımı ile siz Plus Med'in özel kliniğinde bir yandan uzanıp televizyon izlerken bir yandan ömür boyu dökülmeyecek sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Hepimiz saçlarımıza büyük bir özen gösteriyor ve sağlıklı olmaları , dökülmemeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bazen ne yaparsak yapalım saçlarımızın yavaş yavaş döküldüğünü ve açıklıklar oluşmaya başladığını görüyoruz. Çaresizlikle kapı kapı dolaşıp şampuanlarımızı ve bakım ürünlerini değiştirerek bir yardım almaya çalışıyoruz. Kimimiz cevap alıyor kimimizin çabası ise hüsranla sonuçlanıyor. Oysa bu konuda gerçekleştirilecek en kalıcı çözüm saç ekimidir. Kişinin sosyal yaşantısını olumlu yönde etkileyip belki de hayatla barışmasını sağlayacak bu işlem artık cerrahi yöntemlere başvurulmadan gerçekleştirilebiliyor.

Plus Med Sağlık Merkezi'nin amacı dünyada bu alandaki gelişmeleri yakından takip ederek teknolojinin bize sunduğu olanaklarla ekildiği belli olmayan ve ömür boyu dökülmeyecek olan saçlara kavuşmanızı sağlamak. Lokal anestezi altında yapılan bu işlem 4-5 saat kadar sürüyor. .

Ense saçlarından alınan saç kökleri "foliküler ünite" dediğimiz en küçük gruplar haline getirilerek saçlanması istediğimiz bölgeye yerleştiriliyor,. Bu bölümdeki saçlar erkeklik hormonuna duyarsız olduğundan dökülmeleri söz konusu değildir. Cerrahi yönteme baş vurulmadan yapılan bu yöntem hiçbir şekilde acı hissettirmiyor. İşlem sırasında uyuyabilir ya da televizyon seyredebilirsiniz

Saç nakli operasyonu nasıl gerçekleşiyor ?
1.aşama: Saç köklerinin alınması,
2. aşama: Alınan saç köklerinin ve yerleşecek olan yerlerinin hazırlanması ,
3. aşama : Hazırlanan saç köklerinin ekilmesi işlemleridir.

Alınan şeritteki 1 li , 2 li , 3 lü saç grupları üç boyutlu dediğimiz stereoskopik mikroskopların altında , bir ekip tarafından greft adını verdiğimiz saç grupları haline getirilir.

Şu anda dünyanın en ileri ve gelişmiş saç nakli kliniklerinde ve Plus Med Sağlık Merkezi'nde uygulanmakta olan ilk teknik "foliküler ünite transplantasyonu FUT " dur. Bu teknikte saç kümecikleri üçboyutlu mikroskop altında mevcut kümelenmelerine dikkat edilerek ayrıştırılmaktadır. Ekilen bu greftler 3 ay sonra çıkmaya başlar. Bir seans esnasında 2500-3000 civarında greft ekilebilir

Plus Med'in uyguladığı bir diğer yöntem ise son yıllarda dünyada popüler olan ve çok az merkez tarafından yapılan "foliküler ünite exractionu-FUE" denilen tekniktir. Burada arkadan şerit çıkarma gibi bir cerrahi işlem söz konusu değildir. Greftler verici alandan çok ince uçlu aletler aracılığıyla alınır ve yine diğer yöntemde olduğu gibi alıcı alana yerleştirilir. Bu yöntemin en önemli avantajı alıcı alanda bir dikiş izi kalmamasıdır. Aynı zamanda göğüs kılı, sırt kılı gibi vücudun başka bölgelerinden de greft alma olanağı sağlamaktadır.


Başarılı bir saç naklinin en önemli elementlerinden biri de doğal saç çizgisinin oluşturulmasıdır. Saç naklinin ilk yapıldığı yıllardan günümüze kadar bu konuda uzun bir yol kat edilmiştir. Amaç bir seansta bile ekildiği anlaşılmayan saç naklini gerçekleştirmektir. Buradaki başarı kişinin istekleri yanında ,işlemi gerçekleştiren doktorun tecrübesiyle yakından ilişkilidir.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1787
favori
like
share
puslukurt Tarih: 29.03.2005 09:51
Sagol dostum ama uzatacak saç pek yok bende.
salamurayaprak Tarih: 28.03.2005 21:39
dostum bilgiler için saol :5:
GuduGuduu Tarih: 28.03.2005 15:10
yau ben bikeren uzattim ama dayanamadim kestim...cok is ya saten bu kadinlar nasil dayaniyor anlamiyom!!
Ama yinede bilgin icin ve payalasim icin tsk lerrr.Allaha sükür su avatarimdaki gibi kel olmuyalim daaaaa :46:
tuğrul35 Tarih: 28.03.2005 13:32
teşekkürler
Serdar1453 Tarih: 21.03.2005 18:08
benim sac baya uzadı ama kestirdim cünki zararlı dediler şuandan itibaren uzatıyorum tşk dostum bilgilerin icin
@n@cond@_(srs) Tarih: 21.03.2005 15:29
bu bilgiler çok işimize yarar özelliklede erkeklerin
Hamaz Tarih: 21.03.2005 13:52
uzun saç yakışmıyor abi bana. ama sabahları saçlarımı ıslattıgımda zaman zaman dökülmüş saçlarada rastlıyorum. inşallah ilerde ektirmek zorunda kalmam. :20:
ultrascorpion Tarih: 21.03.2005 12:34
teşekkürler
ama bıraktığım halde uzamıyorlarsa ne olacak?
hekim ali Tarih: 20.03.2005 21:29
bilgi için teşekkür ederim :17: