Bazen Yanılır İnsan - Yaşamdan Hikayeler - Öyküler - Bulut Kara

Büyük bir hava meydanının bekleme salanunda, genç bir bayan uçağına binmek üzere bekliyordu.
Uçağın haraketine saatler olduğu için zaman gecirmek için bir kitap ve bir paket küçük kurabiye satın aldı.
Dinlenmek ve kitabını okumak için bekleme salonunda bir koltuğa yerleşti. Kurabiye paketinin durduğu sehpanın yanındaki koltuğa bir adam oturdu; dergisini açıp okumaya başladı.
Genç kadın ilk kurabiyesini aldı. Adam da bir tane aldı. Bayan çok rahatsız hissetti kendisini ve: "sinir birşey! Havamda olsaydım bu cüretinden dolayı onu yumruklardım!" diye düşünü.
Bayan bir kurabiye alıyor. Adamda bir tane alıyordu. Çıldıracak gibiydi kadın ama olay çıkarmak istemiyordu. Nihayet son kurabiye kalınca bayan: "Bu küstah adam şimdi ne yapacak?" diye düşündü. Adam son kurabiyeyi aldı; onu ikiye böldü ve bir parçayı bayana uzattı.
Aaaa! Bu kadarı da fazla! Çok öfkelenmişti şimdi! Kadın sinir içinde kitabını ve diğer şeylerini alıp fırtına gibi giriş salonuna oradanda uçağın içine yöneldi. Uçaktaki koltuğuna oturdu. Gözlüğünü
almak için çantasını açtı. Ne gödsür? Kurabiye paketi açılmamış olarak orada duruyordu.
Çok utandı. Çok büyük bir yanlış yaptığını anladı. Kurabiyelerinin paketini açmadan çantasına koyduğunu unutmuştu. Adam kendi kurabiyelerini, hiç sinirlenmeden, yüksünmeden kadınla paylaşmıştı.
Kadın kurabiyelerinin paylaşıldığını düşünerek çok sinirlenmişti. Ve şimdi bu durumu açıklama şansı yoktu. Özür dileme olanağı da kalmamıştı.

Telafi edemeyeceğimiz dört durum vardır.

Taş...
...atıldıktan sonra!
Söz...
...ağızdan çıktıktan sonra!
Fırsat...
...kaçtıktan sonra!
Zaman...
...geçtikten sonra!


Bulut Kara

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 482
favori
like
share
papatya_28 Tarih: 09.01.2014 15:43
[COLOR=#4169e1]Telafi edemeyeceğimiz dört durum vardır.

Taş...
...atıldıktan sonra!
Söz...
...ağızdan çıktıktan sonra!
Fırsat...
...kaçtıktan sonra!
Zaman...
...geçtikten sonra!harika bir yazıydı..Zamanın ve anın kıymeti iyi bilinmeli. Bazı güzel şeyleri kaybetmesi kolay ama kazanması zor oluyor..