Wordpress Arşiv Sayfası Oluşturmak - WordPreSs Arşiv oLuşturmaTemama ait page.php dosyasının bir kopyasını aldım. Bu kopyanın ismini hc_arsiv.php (archive.php ile karıştırmayın ve bu dosyayı değiştirmeyin) yaptım. hc_arsiv.php dosyasını text editör (notepad, notepad2, ultaedit vs. olabilir) ile açtım ve en üste

/*
Template Name: hc_arsiv
*/
?>

kodunu ekledim.Temayı bozmadan kodları ekleyebileceğim yerkısmını silerek yazabileceiği yer olduğundan bunun arasındaki kısmı seçerek sildim ve oraya istediğim kodları kullandığım eklentilere uygun olarak ekledim.Customizable Post Listings ve Sayfa Sayaç eklentisini kullandığımdan bunlara ait kodları ekledim. Ama siz daha değişik eklenti veya kodlarla (WP-PostRating gibi bir eklenti yada kategori, tag bulutu eklemek gibi) bu sayfayı zenginleştirebilirsiniz.
Böylelikle hc_arsiv.php nin içeriği şu şekle dönüştü;

/*
Template Name: hc_arsiv
*/
?>En Çok Okunanlar:


', '
 • ', '
 • ', ''); ?>


  Aylık Arşiv:  Tüm Yazılar:   $format = "
  1. %post_URL%
  2. ",
   $categories = '',
   $orderby = 'name',
   $order = 'ASC',
   $offset = 0,
   $date_format = 'd/m/Y',
   $authors = '',
   $include_passworded_posts = false); ?>

  Sonra bu dosyayı kaydedip admin panele geri döndüm. Yeni bir statik sayfa oluşturarak sağ taraftaki Sayfa Şablonundan Arsiv’i seçtim ve sayfayı yayınladım.
  Hepsi bu kadar.  Kaynak

  Beğeniler: 0
  Favoriler: 0
  İzlenmeler: 606
  favori
  like
  share
  FreddyKrueger Tarih: 14.09.2009 13:00
  [COLOR="#c0ccf4"]DüzenLeme YapıLdı...
  Peycho Tarih: 14.09.2009 12:04
  Bir yerde bir yalnışlık var. Bu kadar olması düşündürücü. Ayrıca sitemde de uyguladım herhangi birşey olmadı. Verdiğiniz kodun içerisinde (af_ela_super_archive) diye bir bölüm var acaba diyorum ki bir eklenti mi olmalı?