Saç Ekiminde Başarılı Olmanın Tüm Yönleri - Saç Ekiminde Başarılı Olmanın Tüm Yolları

1) FUE ve FUE plus tekniği konusunda deneyim
2) Kullanılan alım- punch iğnelerinin çapının doğru seçimi
3) 1 mm altındaki çaplarda yuvarlak iğne ekim tekniği ve FUE Plus’ta kullanılan 0.6-0.7 mm iğne seçimi
4) Doktorun işine ve hastasına olan saygısı hasta haklarına olan bağlılığı
5) Ekibin devamlılığı ve uzun süredir birlikte olması
6) Doktorun işine olan saygısı ve hastanın saç ekimi kararının onun hayatındaki çok önemli bir karar olduğunun farkında olarak FUE ve FUE Plus tekniğine artistik bir sanat gözü ile bakması
7) Saç ekimi odasının sessizliği temizliği ve en önemlisi saç ekimi sırasında kullanılan büyütücü gözlüklerin ( Heine Zeiss ) profesyonel ve en az x6 büyütme özelliğinde olması

İlk olarak özetlenecek teknik ve psikolojik altyapının kurulması geliştirilmesi ve doktorun deneyimi çok önemlidir.

Ticari bakışın belirtileri


Dünyada ve Türkiye’de birçok klinik ve doktorun uyguladığı ve duyurduğu " saç ekimi " işleminde ne yazık ki birçok da ticari bakış açısı görülmektedir.
Tıbbın ve sağlığın kötüye kullanıldığı estetik sektörünün çok pahalı olan uygulamalarının getirdiği bu sakıncalı bakış açısından dolayı birçok hasta muzdarip ve mağdur olmuştur.
Bu bakış açısının en temel belirtisi ; sahibi doktor olmayan firmaların varlığı ve bu firmaların doktor istihdam ederek istihdam ettiği doktor eliyle saç ekimini yapmasıdır.
Ayrıca FUE ve FUE plus çok üstün bir teknik olmasına rağmen hala FUT ve FUT+ FUE’yi birlikte uygulayan firmaların ve kliniklerin varlığı da buna örnektir

Sonuç


FUE ve FUE plus bir saç ekimi tekniği olarak bıçak kullanılmayan derinin bütünlüğünü bozmayan tüm dünyada usta ellerde geçerliliğini ve istenirliğini arttıran saç ekiminin sanat tarafını ön plana çıkaran bir yöntemdir.

Özünde saç ekimi bir illüzyondur. Yani eski doğal saçlarınıza olan özleminizi ona en benzeyen şekilde gideren ona en yakın şekilde saçsızlık sorununu çözen bir yöntemdir.

Şurası bir gerçektir ki eski doğal saçlarımızın yoğunluğunda ve şeklinde saç ekimi mümkün değildir. Ama mümkün olmayanı en doğal şekilde çözerek ve sorunu çözerken usta ellerde yeni bir kozmetik kusur yaratmayan FUE ve FUE Plus “illüzyon” görevini başarı ile yapmaktadır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 440
favori
like
share