Mükemmel Cilt Diyeti - Bakımlı Cilt İçin Yapılması Gerekenm Diyetler - Maskeler

Mükemmel cilt diyeti Sürdük sürüştürdük lekeleri kapadık cildimize bakımlar uyguladık ama içerden beslemediğimiz sürece bunlar çok da etkili değil. İşte cildimizi içerden aldığı enerjiyle ışıl ışıl yapacak 10 mucizevi besin!
Güzel bir yüze kavuşmanın yolu deri hücrelerini güzelleştirmekten geçiyor. cildiniz besinlerden ihtiyacı olanı alamadığı sürece istediğiniz o mükemmel görünüme kavuşamayacak. Lekeleri kapatmak ya da kuru bölgeleri nemlendirmek yerine alışveriş sepetinizi bu gıdalarla doldurarak güzelleşmeye başlayabilirsiniz.


BADEM

Sana güzel bir haberimiz var. Badem kuruyemiş sınıfına girmiyor. Onlar tohum. Ayrıca seni güneş ışınlarından koruyacak bir E Vitamini deposu. Gönüllüler günde 14 miligram vitamin aldı (yaklaşık 20 badem yiyerek) ve maruz kaldıkları UV ışınlarından hiç vitamin almayanlara oranla daha az etkilendikten görüldü. Yale Üniversitesi Profesörlerinden Jeffrey Dover'ın açıklamalarına göre E Vitamini deri hücrelerini UV ışınlarının ve hücre hasarına neden olan serbest radikallerin etkisinden koruyor.

Diğer seçenek: İki yemek kasığı fıstık ezmesi; yarım kâse brokoli.


HAVUÇ

Onu gözlere iyi gelen sivilceleri tedavi eden turuncu ve sihirli bir değnek olarak nitelendirebiliriz. Aynı zamanda bir A Vitamini deposu. Dermatolog Howard Murad derinin aft tabakalarındaki hücrelerin aşırı üretimini engellediğini söylüyor. Bu da ölü hücrelerle cilt yağının birleşerek gözenekleri tıkaması anlamına gelir. Havuç yemenin başka bir nedeni de A Vitamininin cilt kanseri hücrelerinin gelişimini azaltması. Bu nedenle her gün 16 tane bebek havuç yemeye başlayabilirsiniz.

Diğer seçenek: Bir bardak süt; bir dilim çedar peyniri.


BİTTER ÇİKOLATA

Bu bir ilaç ve bizim ona ihtiyacımız var. Siyah çikolatadaki flavonol denilen antioksidan madde ciltteki pürüzlülüğü giderirken güneş yıpranmalarına karşı cildi koruyor. The Journal of Nutrition'da yapılan çalışmalara göre 326 miligram flavonol takviyeli kakao içen kadınların az miktarda antioksidan içeren kakao tüketenlere oranla daha iyi bir cilt yapısına ve UV ışınlarına karşı dayanıklılığa kavuştukları belirtildi. Yapman gereken her gün bir miktar flavonoI içeren çikolatalardan yemek.

Diğer seçenek: Böğürtlen yabanmersini vişne ve ahududu.


KETEN TOHUMU

Bu minicik tohum içine sığdırdığı omega-3 yağ asidi ile lekeleri ve kırışıklıkları gideriyor. The British Journal of Nutrition'ın yaptığı araştırmalar altı hafta içinde 2 gram 0-3 alan kişilerde daha az kızarıklık ve alerji meydana geldiğini bunun yanı sıra daha nemlenmiş bir cilt sağladığını ortaya çıkardı. Sabah yulaf ezmenin akşam da sebzenin üzerine biraz serpiştir.

Diğer seçenek: Keten tohumu yağı (sotetenmis sebzelerle bir yemek kaşığı); somon balığı (110 gr) ceviz (28 gr ya da 14 adet ikiye bölünmüş).


YEŞİL ÇAY

Yeşil cay aaaabolizmanda ne tür değişiklikler yapar? Sıcakken içildiğinde vücut enfeksiyon giderici ve kanser önleyici olarak bilinen bir antioksidan olan katesin salgılar. Çayın bu antioksidan özelliği soğudukça azalır bu yüzden sıcakken içmen etkili olacaktır. Yapılan araştırmalar günde iki ile altı fincan cay içmenin yalnızca cilt kanserini önlemediğini aynı zamanda güneşe maruz kalmış ciltlerde meydana gelen değişiklikleri gidererek güneş hasarını önlediğini gösteriyor.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 341
favori
like
share