Osman İşmen Orkestrası Diskomatik Katibim 2009 - Osman İşmen Orkestrası - Diskomatik Katibim Yeni Albüm

‘’1978 yılı HEY Müzik Oscar’ı kazanan plak’’

‘’Diskomatik Katibim’’ Osman İşmen OrkestrasıKırk yılı aşkın bir süre müzik dünyasında hakimiyetini sürdürmüş plaklar ve o plaklarda kalan yüzlerce unutulmaz şarkı Ossi Müzik marifetiyle bugünlere taşınmaya devam ediyor. İşte Türk popunun en önemli albümlerinden biri olan ‘’DİSKOMATİK KATİBİM’’ orijinal plak kayıtlarından hazırlanan Cd’si piyasada.

Yapmış olduğu düzenlemelerle Müzik dünyamıza muhteşem eserler kazandıran Osman İşmen 1978 yılında hazırladığı ‘’DİSKOMATİK KATİBİM’’ Long playi ile aynı yıl HEY dergisi ödülü almakla kalmayıp Türk pop müziğine yeni bir sound anlayışı getirmişti. O yıl ‘’Diskomatik’’ soundu diye adlandırdığımız bir çok plak yapıldı.

HEY dergisi tarafından şu satırlarla okuyucularına duyurulan albüm gerçek bir başyapıt.

Bu long-play’in bir Türk aranjörü (Osman İşmen) tarafından yapıldığına dünyada kimse inanmaz! Şimdiye kadar pek çok fasıl plağı dinledik ama bu albümü diğerlerinden ayrılan unsur, Avrupa içinde geçerli olması. Şarkıların başarılı bir biçimde sıralandığı albümde ritm aletleri ve vurgulu sazlar tam anlamıyla batılı. Dışarda da bu long playi dinleyen biri Türk ezgilerinden zevk alabilir. Eğer albüm sesini yurt dışına duyurursa bunda en büyük pay , prodüktör Yeşil Giresunlu’nun olacaktır. ‘’

Albümün yapımcısı Hakan Eren. Albümde yer alan şarkıları digital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak tasarımı Şeref İnce tarafından yapıldı.


Albüm İçerik

[url]http://www.main-board.com/album-kapaklari/242398-osman-ismen-orkestrasi-diskomatik-katibim-2009-a.html[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 491
favori
like
share