Güler Sabancı Kimdir - Güler Sabancı Resimleri - Güler Sabancı Biyografisi - Güler Sabancı HakkındaGüler Sabancı (d. 1955), Yüksel ve İhsan Sabancı çiftinin ilk çocuğu olarak 1955 de İstanbul da doğmuştur. Sakıp Sabancı'nın yeğeni ve Sabancı Aile Şirketinin üçüncü nesil üyesidir.Türkiye'nin ikinci büyük şirketler grubu olan Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Ortaöğretimini Ted Ankara Koleji'nde bitirdikten sonra yüksek tahsilini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde 1978' de tamamlamıştır. Güler Sabancı, profesyonel yöneticilik hayatına ailenin lastik fabrikası olan Lassa Kocaeli'nde başlamıştır. Daha sonra KordSA'nın genel müdürlüğünde 14 yıl görev yaptıktan sonra Holding Yönetimine Murahhas Üye sıfatı ile dahil olmuştur. Amcası Sakıp Sabancı'nın 2004'de vefatından sonra amcaları Şevket Sabancı ve Erol Sabancı'nın holdingi 'üçüncü kuşaga devretme' kararıyla Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'na gelmiştir.

Kuruluşundan itibaren üst düzeyde sorumluluklar aldığı Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olan Güler Sabancı, 2004 yılında Financial Times tarafından "Avrupa'nın en güçlü 30 Kadını" arasında gösterilmiştir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5138
favori
like
share