güzelliğimizle ilgili en hassas konulardan biridir saçlarımız.
daha çabuk uzaması,daha ii görünmesi için elimizden gelni yapmaya,her duyduğumuzu uygulamaya çalışırız.bu konuda pek çok rivayet dolaşır ortalıkta.peki acaba hangisi,ne kadar doğru???

1- kırıkları aldırmak saçın daha çabuk uzamasını sağlar.

saç uzaması,kalıtımsal özelliklerle ilgilidir ve kişiden kişiye farklılık gösterir.aylık ortalama uzama miktarı ise 1. cm. civarıdır.kırıkları aldırmak,sadece saçlarımızın daha sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olur.

2- şampuanla çok sık yıkamak,saçların kurumasına neden olur.

bu konuda ki gerçek,doğru ürünleri kullanıp kullanmamakla ilgilidir.eğer saçların kuru ise ve sen ısrarla yağlı saçlar için olan bi şampuan kullanırsan,saçının kuruması çok doğal.cinsine uygun ürünleri kullanmak,çok yıkasan bile böyle bi sorun yaratmaz;aksine sık yıkamak saçını nemlendirir.

3- çok sık yıkamak saçın dökülmesine neden olur.

çok sık yıkamak değil,yanlış beslenme ve yanlış ürün kullanmak,saçın daha kısa sürede dökülmesine neden olur.duş sırasında köklere nazikçe masaj yapmak,onları güçlendirdiği için dökülmeyide geciktirir...

4- bakım ürünleri,saçlardaki kırık ve çatallaşmaları yok eder.

ne yazık ki hayır!onlardan kurtulmanın tek yolu kesimdir.bakım ürünleri,onları bir süre için yatıştırarak saçının daha ii görünmesini sağlar.

5- köpük ve jöle saçları yapıştırır,erken kirletir ve döker.

tam olarak doğru değil.herşeyin aşırısı zararlıdır.ve önemli olan,doğru ürünü kullanmaktır.jöle kuru saçı daha da kurutur.köpük de alkol içerdiği için az miktarda kuruma yapabilir.ama kepek yapmaz,saçı dökmez.

6- saça krem sürmek doğru değil,kepeklendiriyor.

yanlış.aksine saçımıza yapabileceğimiz en büyük iyilik,krem kullanmaktır.krem saçı yumuşatır,fırçalarken ya da kuruturken telleri koparmamızı,yıpratmamızı önler.yeter ki kremi bol suyla durulayın.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 543
favori
like
share