Son Yıllarda Türk erkeklerinde yaygın olarak yayılan ama aslında yanlış olan bir kanaat var. Pahalı olduğu alalen bilinen markalardan (Jeans, Rodi, Altınyıldız vs..) giyinmek ile bakımlı erkek olmak metroseksuel erkek olmak bir sanıyorlar. Oysa kılığının kıyafetinin markasına göre erkek beğenen kadın bir erkeği beğenmesin daha iyidir, dolayısıyla metroseksüel erkek olmak için Pahalı markalardan giyinmeniz gerkmemektedir. Bir seyyar satıcıdan aldığınız 25 Liralık ayakkabının üstüne eğer ona yakışan 15 liralık bir pantolan ve onada yakışan 10 liralık bir gömlek bulur, saç bakımınıza, yüz bakımınıza dikkat edersiz milyarlık markalar giyen erkeklerden daha şık daha metroseksuel olabilirsiniz..


Sakın olaki kadınların çoğunluğunun elbise markasına önem verdiğini düşünmeyin. Onların pek çoğu ilk aşamada gözlerinize, sonra yüzünüze, sonra boyunuza postunuza sonra kıyafetinize bakarlar. Ayakkabı olarak spor ayakkabı giyiyorsanız mutlaka temiz olsun. Silin yada çamaşır makinasında yıkayın. Kundura giyiyorsanız mutlaka boyalı olsun. Kadınlar pis kokan ayaklı ve pis ayakkabılı erkeklere tahammül edemiyorlar. Ama erkek illede marka giyinecek diye bir takıntıları yok. Yeterki yakışan giyin. Ayrıca burda konu açılmışken bir ipucu verelim.


Eğer pis sakal dediğimiz türden sakal seviyor ve sürekli öyle dolaşıyorsanız mutlaka yanak ve kıllarınızı ağda veya cımbızla temizleyin. kadınların pek çoğu pis sakalı seviyor ama yanaktaki kıllarla beraber değil.. Hatta eğer alnınızda veya kaş etrafınızda da sarı tüyler varsa onlarıda ağda veya cımbızla alın. Elbise konusu ise tekrar iddia ediyoruz yakışanı giydikten sonra 30 liralık ayakkabı 20 liralık pantolon ve 10 liralık gömleklede olur.. Hiç kasmayın takıntı yapmayın. Temiz olun yeter.. Zaten meşhur sözdür “Temizlik İmandan Gelir” O kdar yani.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 336
favori
like
share