Koleksiyon Yapmayı Sevenlere - Koleksiyonculuk

Koleksiyon yapmayı sevenlere, uygulamaktan çok keyif alacakları bir önerimiz var...Biriktirdiklerinizi kutucuklara bölünmüş ve camla örtülü resim çerçevelerinde saklayıp sergileyebilirsiniz.

Ön hazırlık için: Derin bir çerçeveyi cetvel yardımıyla kullanmak istediğiniz kutu sayısı kadar bölümlere ayırın. Yapı marketlerin hobi bölümlerinde satılan ince çıtalardan edinip yapıştırın ve kutucukları oluşturun. Sonra da yapıştırarak çerçeveye sabitleyin. Akrilik boyalar ve fırça yardımıyla çerçeveyi boyayın. Önerilerimiz doğrultusunda kutuları doldurduktan sonra çerçeveci ya da camcıdan kestireceğiniz camı da üzerine oturtup, yapıştırarak sabitleyin. Artık hep gözünüzün önünde duracaklar, temiz kalacaklar, sevdiklerinizle zevkinizi paylaşacaklar.

Favori pullarınızı böyle saklayın
Eğer bir pul koleksiyonuna sahipseniz onların arasında vazgeçemedikleriniz de vardır. En sevdiğiniz pulları bu şekilde saklamak isterseniz pulların zemine yapışmasını önlemek için pul büyüklüğü kadar yağlı kağıttan bir tabaka kesin. Zemine yapıştırın. Üzerine minik bir şerit yapıştırın. Pulu oluşturduğunuz cebe koyarak saklayın. Böylece zemine yapışmasını ve zarar görmesini engellemiş olursunuz.

Çiçekleri seviyorsanız
Kumaş ya da kuru çiçek bulunduğu ortamı neşelendirmeyi hep başarır. Ama çabucak tozlanır ve eskimeye başlarlar. Size önerdiğimiz şekilde saklarsanız onları toz ve kirden korumuş olursunuz. Sıcak silikon yardımıyla bir kenarından yapıştırın, camı takıp asın. Sonra karşısına geçip,keyifle seyredebilirsiniz.

Dantel ve kanaviçeleri asmak çok moda!
Son yıllarda en özel evlerin duvarlarında kanaviçeler ve danteller asılı. Bunları tek parça halinde asabileceğiniz gibi en sevdiklerinizi bir araya toplayıp kutucuklara da yerleştirebilirsiniz.

Soyağacınızı kutucuklara taşıyın
Aile fertlerinin ya da sevdiğiniz arkadaşlarınızın resimlerini kutucuklarda saklayarak değişik ve orijinal bir kompozisyon yaratabilirsiniz. Siyah-beyaz fotoğrafları bu biçimde saklayacaksanız aralara minik çiçekler serperek tekdüzeliği yok etmenizde fayda var.

O mutlu günleri hep hatırlayın...
Çoğumuz gittiğimiz tatilleri anımsatması açısından kaldığımız otelden kibrit, sabun gibi birkaç ufak tefek eşyayı biriktirmeyi severiz. Bunları da önerdiğimiz şekilde saklarsanız, en sıkıntılı anlarda, gözünüze takılıp o mutlu günleri anımsayarak enerjinizi artırabilirsiniz.

Deniz kabukları sizin için özel mi?
Deniz kabuğu çoğumuzun biriktirmekten hoşlandığı objelerdir. Kabukları zemine sabitlemek için ya kuvvetli bir yapıştırıcı kullanın ya da çerçeveye ve kabuğa delik açıp bir tel yardımıyla birbirine bağlayın. Deniz kabuklarınız özellikle uzak olduğunuz zamanlarda, deniz havasını evinize taşıyacaklar.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 324
favori
like
share