Güzellik İçin Buzdolabınız Size Yeter - Sebzelerle Güzellik - Meyvelerle Güzellik Sırları

GüzeLLik İçin BuzdoLabınız Size Yeter

Dudaklara biraz puding alın bölgesine yumurtanın beayazı ve saçlara domates… Gündelik hayatımızda vazgeçemediğimiz tüm bu besinler aynı zamanda birer iksiri olduğunu biliyor musunuz? Eğer güzelliğinize düşkünseniz ve önem veriyorsanız o zaman tek yapmanız gereken buzadolabını açmak ve bu kez yiyecekleri güzelliğiniz için kullanmak…
Bugüne dek buzdolabınıza başka bir gözle bakmayı denediniz mi? Örneğin bir güzellik kaynağı olarak… En azından bu yazıyı okuduktan sonra öyle bakmayı deneyebilirsiniz. Size önereceğim bazı bakımlarla bundan böyle yiyeceklerin sadece besalenme amacıyla kullanılmadıklarına da şahit olacaksınız. Ve saalatalığı ferahlatıcı bir yüz maskesi muzu saç ve ananas suyunu tırnak derinizi yumuşatan bir bakım olarak hayal edebileceksiniz. Ya Kleopatra’nın süt banyosuna ne demeli? Ayrıca güneş yanıkları için de size birkaç önerim olacak. O zaman haydi buzadolabının başına…

Cilt Bakımı için Bal-yumurta akı maskesi: Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 3 yemek kaşığı bal 1 yumurta akı ve bir miktar buğday unu.
Hazırlanışı: Yumurta akım kar gibi olana dek çırpın ve içiane balı ekleyin. Eğer elde ettiğiniz karışım fazla akışkansa biraz ısıtın. Daha sonra bu karışıma yoğun bir püre kıvaamı oluşana dek un ekleyin.En iyisi masaaai yüzünüze bir fırça yardımıyla sürmek. Etkisini göstermesi için 30 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulaym.
Yoğurt maskesi: Yoğurttan hazırlayacağınız maske cildinizin taze ve temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.
Hazırlanışı: 2 yemek kaşığı yoğurt 1 çay kaşığı bal 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın yüzünüze sürün ve 20 daakika etki etmesini bekleyin. Daha sonra yüzünüzü 1 litre suyun içine sıktığınız 1 adet limonla hazırladığınız suyla yıkayın.


Siyah noktalara bal 3 kaşık bala 2 kaşık yoğurt ve yulaf unu
Hazırlanışı Malzemeleri birbiriyle karıştırın. Elde ettiğianiz karışım yüzünüzde peeling görevi görecektir. Üstelik bu maskenin ciltteki tahrişleri önleyici bir etkisi de buluanuyor.
Yüz temizleyici yerine süt Bileşimindeki magnezyum ciltteaki fazla yağı nötralize etme gücüne sahip.
Lifting etkili yumurta akı Yumurtanın akını yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Yumurta akı kururken sertleşip büzüşür. Böylece yüzünüzdeki ince kırışıklıklar da düzleşir. Ama yüzdeaki küçük yaralanmalara dikkat! Çiğ yumurta akında bulunan salmonelle bakterisi enfeksiyonlara yol açabilir.
Kuru ciltlere mayonez Mayonezi yüzünüze sürün nemli sıacak bir bezi üzerine örtün ve 30 dakika etki etmesini bekleyin.

Saçlar içinMayonez-Avokado kürü Biraz yağlı bir karışım elde edecekasiniz. Mayonez ve avokadodan elde edeceğiniz saç kürü için yaarım kase mayonez ve yarım kase ezilmiş avokado meyvesine ihatiyacınız var.
Hazırlanışı Elinizdeki malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra sıcak suyla ıslattığınız saçlarınıza ve saç derinize mayonez avokado karışımını iyice yedirin. Saçlarınıza bir duş başlığı takarak 20 dakika etki etmesini bekleyin. Aradından saçlarınızı her zaman yaptığınız gibi şampuanlaayım Eğer yağlı saçlara sahipseniz karışıma 1 -2 çay kaşığı limon suyu ekleyebilirsiniz. Saçlarınız kuru ise 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz.

Muz kürü Saçlarınızda ballı muzlu bakıma ne dersiniz? Muzlu saç bakımı için bir muzu püre haline getirin ve 1 yemek kaşığı balı içine ekleyin.
Hazırlanışı Muz ve bal karışımını kremsi bir yapı elde edene dek karıştırın. Daha sonra saçlarınızı sıcak suyla ısalatın ve karışımı saçlarınıza ve saç derinize iyice yedirin.Bir plastik folyoyla saçlarınızı toplayın ve havluyla sarın. Isı bu kürün saçlara daha derin bir şekilde etki etmesini sağlayacaktır. 20 dakika sonunda saçlarınızı iyice durulaaym ve her zamanki gibi şampuanla yıkayın. Kür son unda saçlarınızın dolgunlaştığmı ve sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz.
Avokado kürü Bir avokadonun etli kısmını çatal yardımıyla iyice ezin. Elde ettiğiniz yoğunluğu yıkanmış saçlarınıza sürün ve 10 dakika etki etmesini bekleyin. Avokadonun bileşimindeki E vitamini ve yüksek yağ içeriği saçlarınıza parlaklık kazandıracaktır.
Sertleştirici yerine bira Yarım bardak şampanyayı yine yaarım bardak birayla karıştırın. Yıkanmış saçları birkez daha bu sıvı karışımla çalkalayın ve havluyla sarın. Daha sonra her zaamanki gibi fönle kurutun ve şekil verin.
Saç kremi yerine süt Sütteki yağ ve albümin saçlara özellikale yumuşaklık ve parlaklık sağlar. Sütü boş bir şampuan şişesiane dökün. Yıkanmış nemli saçlara uygulayın ve 15 dakika etki etmesini sağlayın. Ardından soğuk suyla durulaym (Sıcak suyla duruladığınızda süt ekşir)
Parlaklık için limon Limondaki doğal asit bakım ürünlerianin kalıntılarını arındırır ve saçların parlamasını sağlar. Bir liamonun suyunu sıkın suyla inceltin ve nemli saçlara uygulayın. 10 dakika sonra saçlarınızı durulaym.
Saçları açmak için kahve Kahve ve kırmızı yaban mersini suyunun özellikle kızıl saçların rengini açıcı etkisi vardır. Saçlaarınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak uygulayın. Kahvearengi saçlarda yarım litre kahve kullanın saçlarınız sarı ise kaarışıma 6 adet limonun suyu ve bir çorba kaşığı votka ekleyin.
Kokulara karşı domates Saçlarınıza sinmiş hoş olmayan koakular anında yok olur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir fincan domates suyuna eklediğiniz iki çay kaşığı suyla yıkayın.

Vücut içinBal-Süt banyosu Kleopatra gibi banyo yapmak! Bunun için ihtiyacınız olanlar sadece 1 kase bal 1 litre süt ve 500 gr. sofra tuzu.
Hazırlanışı Sütü biraz ısıtın ve balı içinde eritin. Daha sonra sofra tuzunu boş küvete boşaltın ve küveti sıcak suyla doldurun. Bal-süt karışımını banyo suyuna ekleyin. 20 dakika boyunca bu özel banyonun aaafine varın.
Baharat-Portakal-Süt Banyosu Mükemmel kokulu bir banayo için 2 kase süt tozu 1 çay kaşığı kurutulmuş portakal kabuağu parçaları 1 çay kaşığı kurutulmuş lavanta ve 1 çay kaşığı biaberiye.
HazırlanışıTüm malzemeleri karıştırarak bir şişenin içiane boşaltın (Elde ettiğiniz bu karışımla tam 4 kez banyo yapabilirsiniz.) Her banyo için 1/2 kase karışımı küvetteaki sıcak suya ekleyin. Banyoda kaldığınız 20 dakika boayunca derin nefesler alın.
Portakal ve papatya 3 poşet papatya çayını küvet musluğuanun altına tutun 1 adet soyulmuş portakalı (ya da mandalina) dilimlere ayırın ve küvetin içine atın. Suyun akmasıyla ortaya rahatlatıcı aromalar da çıkar. C vitamininin ise enfeksiyon önaleyici etkisi vardır.
Kızartma yağırım yumuşaticı etkisi Sertleşmiş dirsek derisiane bitkisel yağı iyice yedirin. Bir çift çorabın uçlarım keserek topuk kısımları dirseklere gelecek şekilde kollarınıza geçirin. Bir gece boyunca etki etmesini bekleyin.
Peeling yerine tuz ve yağ Ağda kıvamında bir yoğunluk oluaşana dek tuz ve sıvı yağı karıştırın. Bir süngeri karışıma batırın ve vücudunuzu ovun.
Güzel bir dekolte için salatalık 1 adet salatalığı rendeleyin d ekolte kısmına ve göğüslerinize sürün. Nemli ve sıcak bir havaluyu üzerine koyun ve 20 dakika bekletin. Rendelenmiş salataalıkları havluyla temizleyin ama durulamaym. Cildi yatıştırır ve yeterince nemlenmesini sağlar.
Cilt tahrişlerinde sirke ve şarap 1 fincan beyaz ya da kırmızı şarabı banyo suyuna dökün. Bu pH değerini ve cildin asit tabaakasını yeniden dengeleyecektir. Ekşimiş şarap da aynı görevi görür. Kapalı bir kapta birkaç gün beklettiğiniz maydanoz ve sıacak sirke karışımının ise kokuyu izle etkisi vardır.
El ve ayaklar içinTırnak derisi yumuşatıcısı Yumuşak tırnak derisi için 2 çay kaşığı ananas suyu ve 1 yumurta sarısı (bu oran sadece eller veaya sadece ayaklar için yeterlidir).

Hazırlanışı İkisini birbiriyle iyice karıştırın ve tırnak deriasi üzerine sürerek 5 dakika boyunca etki etmesini bekleayin. Daha sonra tırnak derinizi tahta bir manikür çubu-ğuyla tırnak yatağı yönüne doğru ittirin.
Lekelere karşı limon Bir limonun suyunu suyla inceltin ve bir kaba boşaltın. Parmak uçlarınızı yaklaşık 5 dakika boyunca içinde bekletin. Sarı lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.
Törpü yerine kibrit kutusu Kibrit kutusunun kibriti yaktığıanız kısmı acil tırnak kırılmalarında size törpü görevi görecektir.
Kür yerine yulaf ezmesi 1/2 fincan yulaf ezmesini 1/2 finacan suyun içinde 10 dakika çekmesini bekleyin. Daha sonra 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Kaarışımla ellerinize masaj yapın kısa bir süre etki etmesini sağlaayın. Ardından ellerinizi kremleyin.
Güneş yanığına karşı Güneşte fazla kaldınız ve bu sadece aynada değil çektiğiniz acıyla da kendini belli ediyor. Güneş yağı için ilkyardım yine buzdolabınızda…
Salatalığı küçük parçalar halinde doğrayın rendeleyin ya da püre haline getirin. Elde ettiğiniz kıvamı bir pamuk parçasının üzerine yayın ve cildinizin üzerine bastırın ne kadar süreyle isterseniz. Ya da demlenmiş çayı buzdolabında bekletin ve cildinizi soğuk çayla ferahlatın.
İdeal “söndürücüler” arasında soda beyaz şarap ve cini de sayabiliriz.
Güzelliğin doğal iksiri; bal Bal ile güzelleşebileceğinizi biliyor muydunuz? Zinde güzel ve bakımlı görünme arzunuzu gerçekleştirmenize yardımcı olaacak doğal saç el ve cilt bakım reçeteleri güzelliğin anahtarı…
Güneşin etkisiyle yıpranan saçları korumak için balın sihirali “saç bakım reçetesi”ni mutlaka denemelisiniz. Evde hazırlaayabileceğiniz bu güzellik iksiri kolay satın aldığınız kozmetik ürünlerinden daha ucuz ve etkili.
Saç bakım maskesi 2 yemek kaşığı çam veya çiçek balı bir limondan elde edilen suyla karıştırarak oluşturulan masaaai kuru saçınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra iyice durulaym. Haftada bir kez uygualanan bu doğal maske ile saçlarınızın doğal ve parlak bir görüanüm kazandığını göreceksiniz.
El bakım maskesi Sürekli göz ardı ettiğimiz ellerimiz için hazırlanan masaaai uygulamadan önce ellerinizi ılık bir suda yumuşatın. Ardından ellerinizi zeytinyağı ile karıştırılmış olan bir kaşık balın içinde beş dakika bekletin. Sonra da zeytinyağı ile ellerinize ve paramaklarınıza iyice masaj yapın. Ellerinizdeki yumuşaklığa inaanamayacaksınız.
Cilt bakım maskesi Ciddi kaygılar ve yoğun stres altında yoğrulan genel yaşam şekli düşünülecek olursa cildin yorgun ve yıpranmış görünmeasinin tek sebebinin harcanan yıllar olmadığı yadsınamaz bir gerçek. İşte bu koşuşturma içinde kendinize ayıracağınız 10 daakika ile sağlıklı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olabilmenin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. Bir fincan içinde bir kaşık balı bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza yaydıktan sonra hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Masaaai nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin. Balın bıraktığı iz ışıl ışıl bir cilt olacaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 441
favori
like
share
fayton Tarih: 22.07.2009 22:18
süper bunlar teşekkürler