Nestor Carbonell - Nestor Carbonell Kimdir - Nestor Carbonell Biyografisi

Nestor Gastón Carbonell (d. 1 Aralık 1967) ABD'li aktör. Luis Rivera rolüyle Suddenly Susan, Richard Alpert rolüyle Lost, Batmanuel rolüyle The Tick, Frank Duque rolüyle Cane ve Belediye Başkanı Anthony Garcia rolüyle The Dark Knight yapımlarında başarılı bulundu.İlk yıllar
Carbonell New York City'de Küba asıllı bir Amerikalı olarak doğdu. 1980'lerin sonlarında Deerfield Akademisi ve Harvard Üniversitesi'nde eğitim gördü. İş adamı olan babasının Kübalılar içinde aktif olduğu bilinmektedir. Carbonell, eski profesyonel beyzbol oyuncusu Rafael Palmeiro'nun kuzenidir.

Oyunculuk kariyeri
Carbonell, Resurrection Blv., The Tick, Strong Medicine, Kim Possible ve Cold Case dizilerinde oynadı. Scrubs ("My Moment of Un-Truth"), House ("Cursed"), Day Break ve Monk dizilerinde konuk oyuncu oldu. Luis Rivera rolüyle Suddenly Susan dizisinde dört sezon oynadı.


Carbonell, Lost dizisinin üçüncü sezonunda Richard Alpert karakterini yedi bölüm boyunca oynadı. Alpert, dizide yaşlanmayan ve gizemli bir karakterdi. Oyuncunun başarılı performansı hayran kitlesi oluşturdu.Üçüncü sezonun son bölümleri çekilirken oyuncu CBS kanalının yeni dizisi Cane'in kadrosunda Frank Duque rolünü kabul etmişti. Lost yazarları Carbonell'in muhtemel ayrılışına karşı senaryoda değişikliğe gittiler. Cane dizisi yazarların grevi sonucunda sonlandırılıncaCarbonell Lost'a döndü ve Richard Alpert rolüyle dördüncü sezonun bir kaç bölümünde rol aldı. Oyuncu, Lost'un beşinci sezonunda dokuz bölümde rol aldı.
2006 yılında Smokin' Aces adlı filmde göründü. 2008 yılında Christopher Nolan'ın Batman, Kara Şövalye filminde Gotham şehrinin belediye başkanı rolünü canlandırdı. Eşi Shannon Kenny, başka bir Batman projesinde, TV dizisi Batman Beyond'da Inque adlı karakteri seslendirmişti.

Özel hayatı
Nestor ve eşi Shannon Kenny, Attention Shoppers filminin çekimlerinde tanıştılar.Carbonell'in gözlerinde maskara veya sürme olduğu yorumlansa da oyuncu ve Lost dizisi yapımcıları röportajlarda Carbonell'in özel bir makyaj yapmadığını ve sürmeli halinin doğuştan olduğunu açıklamışlardır.

Nestor Carbonell Resimleri

[url]http://www.main-board.com/unluler/244224-nestor-carbonell-resimleri.html[/url]

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 406
favori
like
share