Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği - A.Ö.F Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı

Programın Amaçları

Okulöncesi Lisans Programının temel amacı; ülkemizin ihtiyaç duyduğu Okulöncesi Öğretmenlerini, eğitimin kalitesinden ödün vermeden ve uygun maliyetlerle istenilen sayı ve nitelikte yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

Öğretim Giderleri

1. Taksit Tutarı (YTL)
2. Taksit Tutarı (YTL)

Yeni Kayıt Öğretim Gideri
1. Taksit Tutarı
175,00 YTL

2. Taksit Tutarı
170,00 YTL

Lisans Tamamlama Öğretim Gideri
1. Taksit Tutarı
235,00 YTL
2. Taksit Tutarı

230,00 YTL

Yeni Kayıt/ Lisans Tamamlama
1. Taksit Tutarı

36,00 YTL
2. Taksit Tutarı
37,20 YTL


Programa Kimler Kayıt Yaptırabilir ?

Programa kabul edilebilmek için Kız Meslek Liselerinin ya da meslek liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı Bölümü mezunu olma ön şartı vardır.

Bu koşulu yerine getiren ve ÖSYM'nin yaptığı sınava giren öğrenciler, ÖSS Say-1/ÖSS Söz-1/ÖSS EA-1 puan türlerinin en az birinden 160 puan alanlar bu bölümü tercih edebilmektedirler.

Yapılan tercihler arasından en yüksekten en düşüğe doğru yapılan sıralama sonucunda kontenjanlar doğrultusunda öğrenci kayıtları gerçekleştirilmektedir. Bu program 2000 öğrenci kontenjanıyla sınırlandırılmıştır. Daha önce bu programdan önlisans diploması alarak ayrılmış olanlar, Lisans tamamlama başvurusu yaparak öğrenimlerine devam edebilirler. Kayıtlar hakkında bilgi almak için [url]http://aofkayit.anadolu.edu.tr[/url] adresini ziyaret ediniz.

Mezuniyet Sonrası

Programdan mezun olan öğrenciler, "Okulöncesi Öğretmeni Lisans Diploması " alırlar. MEB'lığının mevzuat hükümlerine göre ihtiyaç oranında Okulöncesi öğretmeni olarak atanırlar. Ayrıca mezunlar aynı ya da farklı alanlarda yüksek lisans ve doktora yapma olanağına sahiptirler.

Açıköğretim Okul Öncesi Öğretmenliği Programı ve 2008 Taban Puanları

Okul Öncesi Öğretmenliği (Açıköğretim)Bölüm/Program
Kont. 2000

Okul Öncesi Öğretmenliği (Açıköğretim)Taban Puan 323.692
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 15284
favori
like
share