Adam Savage - Adam Savage Kimdir - Adam Savage Biyografisi

Doğum adı: Adam Whitney Savage
Doğum: 15 Temmuz 1967 (1967-07-15) (yaş 41) New York City, ABD
Meslek: Engineer, actor, educator
Evlilik: Julia Savage (2003-günümüzAdam Savage (doğumu 15 Temmuz 1967, New York), ABD vatandaşı, endüstriyel tasarım ve özel efektler mühendisi ve Discovery Channel'da yayınlanan MythBusters programının Jamie Hyneman ile birlikte sunucusu.
San Fransisco'da yer alan Art of Academy Üniversitesi'nden mezun olmasının ardından Savage, birçok filmde özel efekt uzmanı olarak çalışmıştır. Ayrıca kendisi dile getirdiği din ve yaratıcılık karşıtı sözleri ile ünlü bir ateist olarak tanınmaktadır.


Öz geçmiş
İlk yıllar
Adam Savage, New York'ta doğmuştur. Babası Lee Savage, boyacı, film yapımcısı ve Susam Sokağı'ndan bilinen işleri ile bir animasyoncuydu. Annesi bir psikoterapistti.
Adam Savage, oyunculuğa çocukken başladı ve beş yıl oyunculuk okuluna gitti.İlk işleri, babasının ürettiği Susam Sokağı için ürettiği kuklaları ve bir Charmin reklamında Mr. Whipple'ın çırağı Jimmy'i seslendirmek, Star Wars'ta özel efektlere yardım etmek oldu.

Kariyer
Savage, animasyoncu, grafik tasarımcı, marangoz, film geliştiricisi, televizyon sunucusu, oyuncak tasarımcısı ve set tasarımcısı olarak çalıştı.
Savage, Ever Since the World Ended filminde bir yardımcı mühendis rolünü ve The Darwin Awards filminde bir adama kamyoneti için roket motoru satan bir ordu malzemeleri dükkânı sahibini canlandırdı. Adam Savage, bu filmde diğer MythBusters sunucusu Jamie Hyneman ile birlikte oynadı

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 554
favori
like
share