Anderlecht'te forma giyen ve hafta sonu güzel futbolunu 2 gol ve 1 asistle süsleyen milli futbolcu Serhat Akın'ı Belçika basını manşetlerine taşıdı.
Belçika'nın en büyük gazeteleri arasında yer alan Het Laatste Nieus ve Het Nieuwsblad'ın manşetlerden verdiği haberlerde, Serhat Akın'ın büyük boy fotoğrafları kullanıldı ve başarılı futbolu övüldü. ''Muhteşem forvet'' başlığını atan Het Nieuwsblad Gazetesi, ''Serhat şeytanlığını sahada gösterdi. Anderlecht yıllar sonra gerçek golcüsüne kavuştu. Anderlecht taraftarlarının kalbi Serhat için atıyor'' diye yazdı.

Het Laatste Nieus Gazetesi ise sürmanşetten verdiği haberinde, ''Yeni yıldız'' başlığını kullandı. Gazete haberinde, ''Şimdiden Belçika'nın yıldız futbolcusu belli oldu. Anderlecht'in kazandığı Türk futbolcu, kulübünü 2 golle ödüllendirdi. 1 asist ve çok güzel futbol sergiledi'' diye devam eden gazete, ancak Mbo Mpenza, Jestoroviç ve Wilhemsson gibi Anderlecht'in diğer golcülerinin Serhat'ı zorlayabileceği yorumunda bulundu.

Belçika'nın Fransızca yayınlanan gazetelerinden Le Soir, ''Anderlecht artık Türk gibi güçlü'' başlığını atarken, ''Serhat, yarım saat içinde gönülleri fethetti'' diye yazdı.

La Libre Belgique Gazetesi manşette, ''Bu ne büyük Serhat'' ifadesini kullanırken, ''Tür futbolcu orta alandaki teknik hareketleriyle seyircinin ağzını açık bıraktı'' dedi. Dernniere Heure ise, ''Serhat 90 dakikada kendini kanıtladı ve büyüklüğünü gösterdi'' diye yazdı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 451
favori
like
share
lazcop Tarih: 08.08.2005 20:49
helal olsun serhat´a
ED1 Tarih: 08.08.2005 14:07
Serhat'a Bravoo yani güzel oynadi. 2 gol 2 assist'le oynadi/
Serhat daha iyi takimlara layik ve Insallah daha iyi takimlarada'da oynayacak..
puslukurt Tarih: 08.08.2005 13:53
Bu güzel paylaşım için teşekkürler lazcop ustad..
Böyle haberler insana gurur veriyor inşallah daha da iyi olur. :3: