Şanlıurfa Çeaş Anadolu Lisesi - Şanlıurfada Bulunan Liseler - Şanlıurfa Gap Anadolu LisesiŞanlıurfa ÇEAŞ Anadolu Lisesi (ÇEAŞ = Çukurova Elektrik A.Ş.) tarafından yaptırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilmiştir.

Okulun 21 derslikli olması; 4 laboratuar, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarları, video, TV, CD İzleme odası, resim atölyesi, kütüphanesi, kafeteryası, açık basketbol ve voleybol sahaları, çok amaçlı salonlarının mevcut bulunması ve bunun yanında 2005/2006 eğitim öğretim yılında 354 taban puanı ile ve 2006/2007 eğitim öğretim yılında da 311 puan taban puanı olması ve öğrencilerinin her geçen sene gösterdikleri başarının artması Şanlıurfa da bu okullu kazanmanın gururlu olacağının düşünülmesi ile beraber bu okulu tercih sıralarında ilk sıralarda görmekteyiz ve ayrıca 2005/2006 yılında şanlıurfa dan Türkiye 10. su çıkan ibrahim ağlamış 2006/07 yıllarında türkiye 248. çıkan şanlıurhanan i halil özyavuz da bu okuldan mezun olmuşlardır.
Okulumuz GAP Anadolu Lisesi 2005 / 2006 eğitim- öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Kurucu müdürümüz Mehmet Kılıç’tır. Okulumuz eğitim/öğretim faaliyetlerini Mayıs 2007’ye kadar Şanlıurfa Fen Lisesi’nin üçüncü katında 6 derslikte sürdürdü daha sonra okul inşaatının tamamlanması üzerine Karaköprü mevkii sol taraftaki yeni binasına geçti. Okulumuz proje okul kapsamında olup son derece modern bir binaya, derslik, laboratuar ve kullanım alanlarına sahiptir. Okulumuz 5000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. Bu alanın 700 metrekaresi okul binasını, 4300 metrekaresi ise bahçe, bir yürüyüş alanı, bir futbol ve basketbol sahasından oluşmaktadır. Okulumuz şu an itibariyle 280 öğrenciye hizmet vermektedir ve henüz mezun vermemiştir. Okulumuzda müdür, bir müdür yardımcısı, bir temizlik görevlisi, üç Matematik, üç Edebiyat, dört İngilizce, ayrıca Coğrafya, Felsefe, Fizik, Tarih, Biyoloji, Almanca dallarından birer öğretmen bulunmaktadır. Okulumuz binası dâhilinde 12 derslik, birer biyoloji, kimya, fizik, bilgisayar laboratuarı, coğrafya, tarih, resim sınıfı, müzik odası, zümre odası, kütüphane, kantin, sığınak öğretmenler odası, müdür odası, rehberlik servisi, çok amaçlı salon, müdür yarımcısı odası, memur odası ve hizmetli odası bulunmaktadır.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: ŞANLIURFA / MERKEZ
Adı: GAP ANADOLU LİSESİ
Adresi: KARAKÖPRÜ ORMAN YOLU FEN LİSESİ ÜST KATI
Telefon Numarası: 4143479616

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4237
favori
like
share