Esenevler Lisesi Tanıtımı - Esenevler Lisesi Tarihçesi - Esenevler Lisesi Fotoğrafları - Esenevler Lisesi Okulumuz binası 1962 yılında,6160 metrekare arsanın 750 metrekarelik alanına ilkokul olarak inşa edilmiştir.

1967 yılından itibaren Hasköy Ortaokulu olarak eğitim öğretimine devam edilen okulumuz,1972–1973 öğretim yılında, Lise 1.sınıfa öğrenci kaydederek, bünyesindeki ortaokul ile birlikte Esenevler Lisesi adını almıştır.

1994–1995 öğretim yılında, ilkokul ve ortaokulların ‘’İlköğretim Okulu’’ adıyla birleştirilmesinden sonra orta kısmı kapanmış ve yalnızca Lise olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Genel lise olan okulumuzun bünyesinde,1996–1997 öğretim yılından itibaren, Yabancı Dil Ağırlıklı Lise programı da uygulanılmaya başlanmıştır.

2004–2005 öğretim yılı sonuna kadar Genel Lise ve Yabancı Dil Ağırlıklı Lise programlarını birlikte uygulayarak devam eden Esenevler Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunun ‘’Orta Öğretim Yeniden Yapılandırılması’’ kararı ile Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve ‘’Esenevler Anadolu Lisesi’’ adını almıştır.

VİZYONUMUZSosyal, Kültürel Etkinlikleri ve Üniversiteye Öğrenci Yerleştirmedeki Başarıları ile Ülke Çapında Tanınan, Dünyadaki Bilimsel Gelişmeleri Yakından Takip Eden, Çağdaş Eğitim Teknolojileriyle Donanıp Kendini Yenileyerek Gelişen Ülke Geleceğine Yön Veren Kişileri Yetiştiren Bir Bilim Yuvası Olmaktır.

MİSYONUMUZÖğrencileri; Atatürk İlke ve İnkılâplarına Bağlı, Milli, Manevi ve Ahlaki Değerleri Özümsemiş; Geleceğe Güvenle Bakan, Özgüveni ve Akademik, Başarısı Yüksek, Çözüm Üretebilen İlgi ve Kabiliyetleri Doğrultusunda Türk Toplumuna ve İnsanlığa Yararlı Bireyler Olarak Yetiştirip Üniversiteye ve Hayata Hazırlamaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 593
favori
like
share